Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 26 lutego 2013

,,Czas honoru. Przed burzą” Jarosław Sokół

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 400
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras

Po zapoznaniu się z ,,Czasem honoru” Jarosława Sokoła postanowiłam obejrzeć całą serię wydaną do tej chwili. Tym większa była moja radość, gdy w moje łapki trafiła książka ,,Czas honoru. Przed burzą”. Czym prędzej zabrałam się za lekturę, która pochłonęła mnie bez reszty. Zdarzały się i takie fragmenty, które czytałam 2 razy, gdyż tak mnie zachwyciły !

Michał Konarski spotkał się z matką na cmentarzu nad grobem ojca, gdzie objęli się na powitanie. Maria dopytywała się o Władka, gdyż ostatnie spotkanie z nim wywarło na niej ogromne wrażenie.  Po przebytym tyfusie odpoczywał i nabierał sił w uzdrowisku w Otwocku, czekając na całkowite wyzdrowienie.  Cały czas był poszukiwany jednak listem gończym.  Lena zajmowała mały pokoik i doszła do wniosku, że getta nie można zostawić za sobą. Tam odwiedzał ją Janek, wyznał jej, czym się zajmuje.

Bronek, jadąc tramwajem w sprawie nowego przydziału organizacyjnego miał nadzieję, że wyślą go gdzieś daleko poza Warszawę, gdzie zostanie do końca wojny. Przed mężczyzną siedział dowódca Podziemnej Armii Krajowej, generał ,,Grot” Rawecki, który wysłał go na wschód Polski do Wołynia. W jakim celu? Tego dowiecie się czytając tą pozycję !

,,Czas honoru. Przez burzą” to kolejna wspaniała pozycja Jarosława Sokoła opowiadająca o jakże trudnych czasach II wojny światowej, o smutkach, ale i radościach bohaterów. Ja nie mogłam się od niej oderwać, przeczytałam ją jednym tchem. Szczerze przyznam, że nie mogę doczekać się już kolejnych części. Powieść napisana jest w sposób zrozumiały, wzruszający. Pochłonęła mnie bez reszty.

Książki z okresu II wojny światowej należą do jednej z moich ulubionych, dlatego tym bardziej cieszę się, że miałam okazję zapoznać się z tą pozycją.

,,Czas honoru. Przez burzą” to wspaniała powieść , która spodoba się miłośnikom serialu i tamtego okresu, choć myślę, że nowi miłośnicy twórczości autora także będą zachwyceni.

Moja ocena : 9,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję  :
Książka została przeczytana w ramach wyzwań czytelniczych - temat wojna i literatura :


8 komentarzy:

 1. Serial cały obejrzałam, na książkę też się z chęcią skuszę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przymierzam się do oglądania serialu, ponieważ lubię tematykę (między)wojenną, a i sam serial zbiera dobre noty. Oczywiście mam ochotę na wersję papierową "Czasu honoru", która musi być fantastyczna.

  OdpowiedzUsuń
 3. serial uwielbiałam!!! Tej książki szukam już od dawna!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dziwię się. Ja też jej długo poszukiwałam ;)

   Usuń
 4. Kocham ten serial !! jest genialny !
  A za książki jakoś nie mogę się zabrać :)

  OdpowiedzUsuń