Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 24 lutego 2013

,,Jako w niebie” Eliza Moraczewska

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 164
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Empik, Zaczytani.pl

Zapewne w otoczeniu każdego z nas znajduje się wścibska sąsiadka, która chce wiedzieć wszystko o każdym z jej okolicy. Jest to strasznie irytujące, ale być może ona nie potrafi inaczej? Eliza Moraczewska stworzyła bardzo dobrą pozycję o kontrolowaniu sąsiadów, życiu ich życiem.

Iga miała obsesję na punkcie kontrolowania innych ludzi, nieustannie wypatrywała, co się u nich dzieje, nasłuchiwała rozmów, rozważała różne scenariusze ich zachowania. Nie umiała z tym skończyć, było to jej pasją, sposobem na życie. Po rozstaniu z mężczyzną czuła się bardzo samotna, nie miała zbyt wiele pieniędzy. Nie znosiła, gdy ktoś jej przeszkadzał w obserwacjach. Aby zdobyć trochę funduszy postanowiła wynająć jeden pokoik, który najpierw posprzątała. Najemcą okazała się studentka Monika, która oprócz nauki także studiowała. Ulubionym obserwowanym Igi był pewien mężczyzna, o którym wiedziała prawie wszystko!

Bohaterka była uzależniona od życia życiem innych. Uwielbiała obserwować ich zachowania, przewidywać różne reakcje. Z czasem poznała także ich nawyki. Moim zdaniem była to już obsesja, choć być może nią starała się zagłuszyć swoją chorobę. Nie wiedziała, co jej dolega, jednak czuła się bardzo słaba, nie miała siły się ruszyć. Mimo wszystko nie zaprzestała swojego zwyczaju.

Moim zdaniem warto żyć własnym życiem, niemożliwe jest, aby cały czas kontrolować innych. W naszym otoczeniu jest wiele takich osób, jednak nie jest to normalne zachowanie. Być może w ten sposób takie osoby chcą zapomnieć o własnych problemach i zająć się życiem innych, nie wiem…

Książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością, pisarka pisała w sposób dość zawiły, jednak sama fabuła jest godna polecenia.

,,Jako w niebie” to wspaniała opowieść o życiu życiem innych, nie zadręczaniu się własnymi problemami. Gorąco polecam ją wszystkim osobom, które mają za sobą pewne życiowe doświadczenie, z pewnością znajdziecie w niej coś dla siebie !

Moja ocena : 7/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu8 komentarzy:

  1. wścibskie sąsiadki potrafią człowieka wykończyć :p niestety nie skusze się na książkę, mam coś podobnego w realu - sąsiadka żuje moim życiem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Całkiem ciekawa, choć mnie nie zachwyciła.

    OdpowiedzUsuń
  3. Tematyka tej książki jakoś mnie nie pociąga, ale za to okładka mnie przyciąga :)

    OdpowiedzUsuń