Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 18 marca 2013

,,Nocna rozmowa” Consilia Maria Lakotta

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2011
Format : Książka
Ilość stron: 220
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Wydawnictwo M

Gdy zauważyłam, że na rynku wydawniczym istnieje książka o małżeństwie Niemca z dziewczyną pochodzącą z rodziny żydowskiej nie wahałam się ani chwili. Od zawsze interesował mnie temat nacji, z której wywodziła się bohaterka, dlatego tym bardziej zależało mi na przeczytaniu tej pozycji. Bardzo ucieszyłam się, gdy okazało się, że będę miała okazję ją zrecenzować !

Akcja powieści toczy się w Nowym Jorku w 196 roku. Gregory i Judith byli szczęśliwym małżeństwem, on pochodził z niemieckiej rodziny, był oficerem. Kobieta urodziła się w żydowskiej rodzinie. Mężczyzna postanowił opowiedzieć swoją historię znajomemu z baru, w którym pracowała jego znajoma i czarnoskóremu mężczyźnie, który tam przebywał. Gregory miał brata Abla. Gdy mąż postanowił wyjechać do pracy żona została sama. Chciała poprowadzić antykwariat swoich rodziców. Bardzo zbliżyli się do siebie z Ablem, czy miało to związek z kłopotami w małżeństwie bohaterów?

Nigdy wcześniej nie słyszałam nic o twórczości tej autorki, dlatego z tym większą ochotą postanowiłam zapoznać się z tą pozycją. Już od pierwszych stron wiedziałam, że nie będę żałowała tej decyzji. Temat Żydów jest mi bliski, bardzo lubię czytać o ich losach, kulturze, zwyczajach. Autorka stworzyła niepowtarzalną opowieść o małżeństwie Niemca z Żydówką.

Język jest prosty, ciekawe opisy sprawiają, że nie można oderwać się od tej pozycji. Przeczytałam ją dosłownie jednym tchem, nie chciałam się od niej odrywać ,choćby na moment. Bardzo się cieszę, że mam na półce kolejną książkę autorki ,,Córki Nipponu nie płaczą” , po którą również sięgnę z wielkim zainteresowaniem. Nie mogę się doczekać tego, co będzie dane mi w niej przeczytać !

Autorka urodziła się, jako jedno z bliźniąt syjamskich, jedno z nich zmarło. Kobieta postanowiła opisać swoje odzyskiwanie wiary chrześcijańskiej.

,,Nocna rozmowa” to wspaniała opowieść nie tylko dla miłośników twórczości autorki. Pisarka porusza także ważne problemy panujące na świecie, jak bieda, czy związki ze starszym mężczyzną.

Moja ocena : 9/10


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję :4 komentarze:

  1. Nie wiedziałam, że to tak ciekawa lektura. Czym prędzej zapisuję tytuły, a w wakacje będę czytać! :)

    OdpowiedzUsuń