Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 18 marca 2013

,,Prawo Panny Murphy” Rhys Bowen

Wydawnictwo: Noir Sur Blanc
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 328
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin

Pozycja to niewątpliwie lekki kryminał, po który z chęcią sięgnąć. Ukazała się także kolejna część ,,Śmierć Rileya”, który z przyjemnością bym przeczytała. Styl autorki spodobał mi się na tyle, że czuję się bardzo zachęcona do jej kolejnych pozycji.

Molly Murphy od najmłodszych lat miała pecha, nic jej się w życiu nie udawało. Rodzice nie wróżyli jej świetlanej przyszłości.
,,-Przyjdzie taki dzień, kiedy przez swoją niewyparzoną gębę znajdziesz się w tarapatach.

Matka wypowiadała to zdanie systematycznie, odkąd zaczęłam mówić. Nie pomyliła się. Jeszcze zanim skończyłam dziesięć lat, cała moja rodzina o mały włos nie została eksmitowana na bruk tylko dlatego, że nie potrafiłam trzymać języka za zębami. A tydzień przed dwudziestymi trzecimi urodzinami uciekłam, ścigana za morderstwo.” Str.9

Mężczyzna z wioski chciał ją zgwałcić, przez przypadek uderzył głową o krawędź, było mnóstwo krwi. Molly postanowiła uciekać, cudem udało jej się opuścić miejsce zamieszkania. Uratowała ją kobieta, z której dziećmi miała się udać do Anglii, gdzie miał czekać na nią mąż bohaterki. Nieznajoma była chora na suchoty, nie dostała pozwolenia na płynięcie statkiem. Wszystko było dobrze do czasu poznania mężczyzny, który nie rozpoznał w niej znajomej sprzed lat – prawdziwej uczestniczki podróży. Dodatkowo został zamordowany, główną podejrzaną była Molly, która nie mówiła policji całej prawdy…

Książka spodobała mi się już od pierwszych stron, bardzo lubię czytać takie lekkie kryminały. Akcja nie rozwijała się pośpiesznie, jednak mimo wszystko przez całą powieść miało miejsce wiele zaskakujących zdarzeń. Pozycję przeczytałam bardzo szybko. Dzięki lekkiemu stylowi autorki strony przelatywały mi błyskawicznie. Z każdą kolejną coraz bardziej rosło napięcie. Bardzo spodobał mi się styl pisarski autorki, dlatego z chęcią sięgnę także po ,,Śmierć Rileya”, aby poznać dalsze losy bohaterów.

Pozycja należy do jednej z lepszych, jakie przeczytałam, dlatego z pewnością będę ją długo miło wspominać. Nie żałuję, że ją przeczytałam. Podczas tej lektury nie nudziłam się ani chwili!

,,Prawo Panny Murphy” to lekki kryminał, który powinien spodobać się miłośnikom tego gatunku.

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję 
2 komentarze: