Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 24 marca 2013

,,Rób co chcesz tylko gotuj. 5 przemian w kuchni i w życiu” Ewa Dobek

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 288
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras

Ewa Dobek – propagatorka gotowania i teorii pięciu przemian, specjalistka counsellingu Gesalt. Prowadzi warsztaty rozwojowe oraz warsztaty gotowania wg pięciu przemian. W swojej pracy łączy terapię Gesalt z wiedzą na temat praw energetycznych, bazującą na filozofii taoistycznej.

,,Teoria Pięciu Przemian zakłada, że osobowość, styl bycia i talenty są związane z porami roku i żywiołami. Tajemnicza moc natury nadaje kierunek rozwojowi, rejestruje naszą historię i tworzy nas od podstaw. Zależności występujące między każdą z Przemian i procesy zachodzące wewnątrz nich określają typ charakteru.” Str. 10

W sumie nie bardzo wiem, co mam napisać na temat tej pozycji. Z terminem Pięciu Przemian spotkałam się po raz pierwszy, podobnie, jak z twórczością autorki.

,,Teoria Pięciu Przemian” to część medycyny chińskiej zawierająca w sobie metodę gotowania, pracę narządów wewnętrznych, diagnozę zdrowotną i terapię żywieniem. Podstawą Pięciu Przemian jest założenie, że wszystko, co jemy, jest przypisane jednemu z pięciu smaków – kwaśnemu, gorzkiemu, słodkiemu, ostremu lub słonemu. Poszczególne smaki odpowiadają jednej z pięciu pór roku: kwaśny to wiosna, gorzki – lato, słodki – późne lato, ostry – jesień, słony – sima. Każdy ze smaków działa na nasze ciało tak, jak odpowiadająca mu pora roku na ziemię. Na tym opiera się tajemnica Pięciu Przemian.” Str. 11

W książce są przepisy, z których pewnie nieraz skorzystam, gdyż lubię, gdy w książkach nietypowo kulinarnych są też pomysły na nowe dania. Lubię też jednak, gdy widzę, jak dana potrawa ma wyglądać, tego niestety tutaj zabrakło.

Nie zabraknie też prozy, której nie trawię, tutaj jednak jakoś dało się ją znieść. Książka jest podzielona między innymi na 5 żywiołów – drzewo, ogień, ziemia, metal, woda. W każdej jest krótko objaśnione, jakie ma działanie, czy na co wpływa.

Podsumowując, pozycja jakoś nie zachwyciła mnie na tyle, żebym chciała sięgnąć po inne pozycje dotyczące Pięciu Przemian. Dla fanów jednak tej tematyki ta książka będzie zapewne interesująca !

Moja ocena : 7/10

Za egzemplarz książki dziękuję 
2 komentarze: