niedziela, 24 marca 2013

,,Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach” Paweł Droździak , Renata Mazurowska

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 256
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Sensus


Coraz więcej powstaje książek prowadzonych w formie dialogu. Do takich pozycji należy także ,,Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach”. Rozmowa autorów została dogłębnie przemyślana, pytania zostały trafnie zadawane, dialog okazał się, jak najbardziej udany.

Wielu ludzi stara się nie podejmować relacji z innymi. Z czego to wynika – dokładnie nie wiadomo Niektórzy obawiają się odrzucenia, inni wolą pozostać skryci, przyczyn jest wiele. Autorzy jednak starali się je dogłębnie przeanalizować i sprawić, aby czytelnicy spojrzeli na swoje życie inaczej. Relacje międzyludzkie są potrzebne każdemu z nas!

Najtrudniej chyba otworzyć się przed kimś z rodziny, nawiązać z nim szczery i prawdziwy kontakt, bez zakłamania, zatajania niektórych faktów. Relacje matki z córką w wielu rodzinach nie są takie, jakie powinny być. Kobiety nie traktują się, jak prawdziwe przyjaciółki, a należy do tego dążyć. Porównanie młodej dziewczyny do jej matki powoduje oburzenie, nie wzbudza pozytywnych emocji.

Paweł Droździak i Renata Mazurowska skupili się na wielu relacjach, np. córki z ojcem, czy partnerem. Każda z nich jest na tyle ważna, że warto o nich mówić.

Pozycja napisana jest w sposób zrozumiały, przeczytałam ją szybko i z wielką przyjemnością. Czas przy niej minął mi błyskawicznie.

Coraz więcej spotyka się książek z dialogiem dwojga osób, jako sposobem narracji. Uważam ten zabieg za bardzo udany, dzięki niemu możemy poczuć się, jakbyśmy osobiście przysłuchiwali się rozmowie.

,,Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach” to doskonała pozycja dla czytelników, których interesują relacje interpersonalne i chcą zgłębić swoją wiedzę na ten temat. Książek o tej tematyce powstaje wiele, jednak moim zdaniem warto przeczytać kilka i wyrobić sobie swoje zdanie na dany problem. Ja właśnie zamierzam tak uczynić!

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu4 komentarze: