Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 21 kwietnia 2013

,,Oko Kanaloa. Szyfr wtajemniczenia” Sir B. Angel

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 350
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Zaczytani, Merlin
Rzadko czytam książki przygodowe, jednak tym razem postanowiłam zrobić wyjątek. Po tą pozycję sięgnęłam z przyjemnością, tym bardziej, że widziałam o niej same pochlebne opinie. Sir B. Angel to pseudonim literacki debiutującej autorki.

Główną bohaterką powieści stała się Sheyla Carter, z pozoru zwyczajna nastolatka, studentka. W wolnych chwilach zajmowała się gazetką szkolną, od której pewien czas wcześniej została odsunięta. Gdy w szkole pojawił się nowy uczeń – Blake otrzymała nowe zadanie – miała przeprowadzić z nim wywiad do gazetki. Sprawa z pozoru wydawała się mało skomplikowana, jednak chłopak niezbyt chętnie udzielał odpowiedzi. Zawsze, gdy tylko się pojawiała, zniknął. Sheyla korespondowała także przez komputer z nieznajomym Azraelem, który poprzez wspólne rozmowy, stał się jej bardzo bliski. Niedługo w życiu dziewczyny miało wydarzyć się coś niespodziewanego. W jaki sposób dostała się do tajnego stowarzyszenia? Co miało z tego wyniknąć?

Nie będę zmyślać, że książka wciągnęła mnie od pierwszych stron i porwała mnie bez reszty, bo wcale tak nie było. Spodobała mi się na tyle, aby przeczytać ją z przyjemnością. Nie mogłam doczekać się tajemniczego zgromadzenia, które moim zdaniem pojawiło się stosunkowo późno. Autorka pisała w sposób prosty. Dialogi były, jak najbardziej dopasowane do nastolatków prowadzących konwersację. Bardzo odpowiadał mi taki styl pisarki.

Bohaterowie – postacie różnorodne. Każdego z nich polubiłam na swój sposób. Szczególnie jednak podobała mi się upartość i dążenie do celu, które miała w sobie Sheyla. Pewna tajemniczość Blake’a także przypadła mi do gustu.

Z pozycją spędziłam kilka miłych godzin i nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Od czasu do czasu lubię przeczytać takie lekkie, młodzieżowe lektury, w których rzeczywistość miesza się z magią. Takie posunięcie doskonale się autorce udało!

W planach są dalsze części cyklu, jeśli tylko się ukażą sięgnę po nie. Styl autorki spodobał mi się na tyle, że chętnie zapoznam się z dalszymi częściami.

,,Oko Kanaloa. Szyfr wtajemniczenia” to dobra pozycja dla nastolatków, z pewnością Wam się spodoba!

Moja ocena : 8,5/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwuKsiążka została przeczytana w ramach wyzwania


4 komentarze:

 1. Ja ostatnio właśnie młodzieżowe książki czytam :) jakiś taki okres mam, że lekka lektura mi potrzebna, także myślę, że ta książka przypadłaby mi do gustu :) Jak wpadnie mi w łapki to przeczytam.
  Teraz czytam "Pętla Sokolnika" Mary Hoffman :) fajna książeczka, faktycznie przypomina Imię Róży

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za podesłanie linka do recenzji,
  została dodana do wyzwania "Czytam Fantastykę"
  pozdrawiam i dobrej nocy życzę!

  OdpowiedzUsuń