Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 18 kwietnia 2013

,,Ukarać zbrodnię” Erica Spindler

Wydawnictwo: Mira
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 352
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin , Mira

Lubię kryminały, jednak po kilku niepowodzeniach podchodzę do nich ostrożnie. Zachęcona jednak pozytywnymi recenzjami postanowiłam dać szansę powieści ,,Ukarać zbrodnię” tym bardziej, że i sam opis z okładki zachęcał do zainteresowania się tą pozycją. Tajemnicze morderstwa, które może coś łączyć, czy to się mogło udać?

Poznajemy trzy siostry Melanie, Ashley i Mię, które po stracie matki zostały tylko z ojcem, który delikatnie mówią, nie dawał im żyć. Znęcał się nad nimi fizycznie, najbardziej jednak upodobał sobie najsłabszą Mię, którą później zaczął też maltretować… Niespodziewanie, umarł z powodu przedawkowania leku. Czy ta śmierć na pewno była przypadkowa?

Minęło kilka lat. Dziewczyny nie potrafiły odnaleźć się w swoich związkach. Melanie była po rozwodzie ze Stanem, bardzo sławnym prawnikiem, miała jednak 4-letniego synka Caseya, któremu poświęciła swoje życie. Jednak niecałe, pracowała bowiem w policji w Whistlestop, czego jej eks nie mógł zaakceptować. Asley pracowała w firmie, sprzedającej leki, jednak jej związki kończyły się jeszcze szybciej, niż się zaczynały, a Mia… również nie była szczęśliwa z mężem, którzy zaczął ją bić. Koszmar sprzed lat powrócił !

Dochodziło także do zabójstw, na pierwszy rzut oka niezwiązanych ze sobą, jednak porucznik Melanie May wpadła na trop. Okazało się, że wszyscy mężczyźni maltretowali i bili swoje żony i dzieci, ale cudem uniknęli odpowiedzialności. Zaczęła się walka z czasem, czy Mroczy Anioł został ujęty, zanim popełni kolejną zbrodnię? Czy profil utworzony przez Connora Parksa okazał się zgodny z prawdą?

Zostało także opisane jeszcze jedno zabójstwo, córki wpływowej osoby, Joli Andersen.  Jej ojciec Cleve robił wszystko, aby znaleźć mordercę, czy to mu się udało?

Książkę pomimo prawie 500 stron przeczytałam z ogromną przyjemnością. Z twórczością Erici Splinder spotkałam się po raz pierwszy, ale z pewnością nieostatni. Tak dobrze napisanego kryminału dawno nie czytałam. Autorka odpowiednio stopniowała napięcie, co chwilę wprowadzała jakieś nowe fakty, min. z życia głównych bohaterek, co jeszcze bardziej zachęcało czytelnika do zapoznania się dalej z tą pozycją.

Co do przestępcy… Tak od połowy książki zaczęłam się zastanawiać, kto może być Mrocznym Aniołem. Miałam swoje typy, ale powtarzałam sobie ,,Nie, to przecież niemożliwe, żeby ona nim była” i faktycznie dzięki niespodziewanym zwrotom akcji gubiłam się, kto nim jest.

Powieść napisana z dreszczykiem emocji porusza także ważne problemy, jak na przykład przemoc w rodzinie i wymierzanie samemu sprawiedliwości. Z jednej strony Mroczny Anioł miał szczytny cel, pomógł rodzinom, które nie umiały się wyrwać z tej sytuacji, ale z drugiej, czy miał prawo skazywać tych mężczyzn na śmierć?

Pozycja kontrowersyjna pod tym względem, jednak jedno jest pewna – trzyma w napięciu do ostatniej strony !

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Książka została przeczytana w ramach wyzwania Trójka E-Pik - kryminał pisany kobiecą ręką
6 komentarzy:

  1. Uwielbiam taki książki, gdzie do końca nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się wydarzy i kto jest tym złym ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytalam kilka książek tej autorki i wszystkie mi sie podobały, jak tylko ta pozycja wpadnie mi w ręce to też z miłą chęcią ją przeczytam

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię takie pozycje, tą z chęcią bym przeczytała:)

    OdpowiedzUsuń