Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 13 maja 2013

,,Cena purpury” Frank S. Becker

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2011
Format : Książka
Ilość stron: 476
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Wydawnictwo M

Książki historyczne czytam naprawdę bardzo rzadko, jednak na tą pozycję postanowiłam się skusić. Czy żałuję swojej decyzji? Przekonajcie się sami! Z twórczością autora zapoznałam się już po raz drugi. Po zakończonej lekturze ,,Zmierzchu orła” od razu postanowiłam zapoznać się także z tą częścią.

Berus, podróżując wraz z pozostałymi zauważył dym w oddali. Postanowili szybko się oddalić, aby ich nie zaatakowano. Pewna kobieta powierzyła także kuratorowi swoje dziecko, gdyż bała się o jego życie. Z kolei Berus cały czas zastanawiał się nad związkami z kobietami i chęcią odbycia z nimi stosunku… Nie był za dobrze obeznany w terenie, lecz starał się tego nie ukazywać…

Książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością. Pierwsza część spodobała mi się, więc postanowiłam przeczytać także ,,Cień purpury”, który na szczęście znajdował się już na mojej półce. Bardzo byłam ciekawa dalszych losów bohaterów!

Losy postaci wciągnęły mnie już od pierwszej strony, ponownie związałam się z nimi na te kilka godzin, które zajęło mi przeczytanie książki. Język prosty, zrozumiały, choć chwilami niezbyt dopasowany do ówczesnych realiów. Nie sądzę, aby w 275 roku po Chrystusie ludzie zwracali się do siebie per ,,ziomek”.

Powieść jest dość gruba, jednak przeczytałam ją z ogromną przyjemnością i nie żałuję,  że po nią sięgnęłam.
Rzadko sięgam po ten gatunek, jednak coraz częściej postanowiłam sięgać po takie pozycje. Dzięki nim można poznać trochę więcej z danego okresu. Bardzo spodobała mi się twórczość autora i w przyszłości z pewnością z chęcią zapoznam się także z jego innymi powieściami.

,,Cena purpury” to drugi tom serii, który spodoba się miłośnikom książek historycznych, a także tym, którzy lubią intrygi w powieściach.

Moja ocena : 7/10


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję :


4 komentarze:

  1. Książka wydaje się ciekawa, z reguły nie czytam książek historycznych, ale może skuszę się na tą. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Z chęcią zabiorę się za czytanie jej :)

    OdpowiedzUsuń