Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 15 maja 2013

,,Kroniki Ellie. Wojna się skończyła, walka wciąż trwa.” John Marsden

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 304
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin ,ZnakZ twórczością autora spotkałam się już niejednokrotnie podczas czytania serii ,,Jutro”. ,,Kroniki Ellie. Wojna się skończyła, walka wciąż trwa.” są jej kontynuacją. Czy udaną? Zdania na ten temat są podzielone. Przekonajcie się sami, jaka jest moja opinia!


Ellie spotkało w życiu wiele strasznych chwil, z którymi musiała sobie poradzić. Wojna odcisnęła piętno na dalszym życiu zarówno jej, jak i wszystkich mieszkańców miasteczka. Jednak to, co miało nadejść, zdawało się być jeszcze większym ciosem. Pewnego dnia podczas jej nieobecności rodzice dziewczyny wraz z kobietą, która u nich mieszkała zostali zamordowani. Sprawców nigdy nie odnaleziono, choć sądzono, że mogła być to kara za aktywną działalność bohaterki w ruchu oporu podczas wojny. Czy ta teoria miała okazać się słuszna?


Książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością i nie żałuję, że postanowiłam się z nią zapoznać. Prosty styl pisarza spowodował, że przepadłam bez reszty.


Akcja tym razem toczyła się tuż po wojnie. Miasteczko jeszcze nie do końca odbudowało się po tej tragedii, żołnierze nielegalnie przedostawali się przez granice, aby pustoszyć i ograbiać domy mieszkańców. Rząd pozornie nie miał nic z tym wspólnego, jednak także nie starał się temu zapobiegać…


Główną bohaterką stała się Ellie, która opiekowała się niemym Gavinem. To właśnie dzięki jego namowom postanowiła podjąć najbardziej szaloną decyzję w swoim życiu, czy miała tego później żałować?


Na tą pozycję polowałam już od dawna, aż w końcu udało mi się ją przeczytać. Nie było to moje must have, jednak miło spędziłam z nią czas. Z pewnością sięgnę po jej kontynuację, która ma ukazać się już niedługo.


Do fantastyki podchodziłam dość sceptycznie, jednak po przeczytaniu wielu świetnych pozycji z tego gatunku stała się jednym z moich ulubionych. Sięgam także po nią coraz częściej. ,,Kroniki Ellie” to doskonała sposobność, aby poszerzyć swoje zainteresowania.


,,Kroniki Ellie. Wojna się skończyła, walka wciąż trwa.” to wspaniała powieść Johna Marsdena, która spodoba się miłośnikom twórczości autora oraz serii ,,Jutro”. Z pewnością będziecie czuli się usatysfakcjonowani!


Moja ocena: 9,5/10


Książka została przeczytana w ramach wyzwaniaKsiążka została przeczytana w ramach wyzwań czytelniczych - temat literatura australijska :10 komentarzy:

 1. Czytam tą serię i bardzo mi się podoba :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. pierwszego tomu "Jutra" jeszcze nie czytałam, ale mam go od dawna w planach. nie za bardzo jednak wiem, kiedy uda mi się po niego sięgnąć, bo nawet go nie posiadam - a czasu nie mogę znaleźć nawet na przerobienie pozycji które zalegają na półkach ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja jeszcze nawet pierwszej części serii nie przeczytałam ;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzja dodana do wyzwania,
  pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam, świetna pozycja:)

  OdpowiedzUsuń