Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 24 maja 2013

,,Winter" Asia Greenhorn

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 456
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Dreams

Są takie książki, o których istnieniu dowiadujemy się przypadkowo. Gdy jednak spostrzegłam , że ,,Winter” Asi Greenhorn posiada już drugą część ,,Silver”  wiedziałam, że nie będę mogła przejść obojętnie. Dodatkowo Wydawnictwo Dreams zorganizowało konkurs, w którym była do wygrania ta pozycja.  Z Waszą pomocą udało mi się zwyciężyć i tak w moje ręce trafiła pierwsze część powieści o Winter Starr… Muszę przyznać, że nieco odwlekałam czas lektury, ponieważ jej objętość (ponad 450 str.) mnie odstraszała. Początek także nie był zachwycający, jednak już po kilku stronach wiedziałam, że to będzie jedna z lepszych powieści, jakie ostatnio czytałam.

Winter Starr straciła rodziców, gdy była dzieckiem. Od tego czasu wychowywała ją babcia, Marion. Pewnego dnia opiekunka obiecała jej podróż, jednak po tajemniczym spotkaniu w biurze sędziego trafiła w agonalnym stanie do szpitala. Lekarze nie dawali jej wielkich szans, jednak z czasem jej stan poprawił się nieznacznie. Z tego powodu prawniczka i przyjaciółka rodziny Susan Bray wraz z psychologiem zdecydowały, że Winter musi znów trafić do obcej rodziny do czasu, aż stan jej babci będzie zadowalający.

Dla nastolatki okazało się to kolejną tragedię. W Londynie miała już przyjaciół, Madison i Kennetha Winstonów. Czuła się dobrze w tym miejscu, a co najważniejsze nie chciała opuszczać ukochanej babci. Decyzja jednak zapadła i Winter musiała przenieść się do rodziny Chiplinów w Walii. Od tego czasu jej nową szkołą okazała się ta w Cae Mefus. Oczywiście, jakby inaczej, na początku pobytu  spotkała w bibliotece Rhysa Llewelyna, który należał do sławetnych Nyksów, z którymi nikt normalny  nie chciał mieć do czynienia. Dlaczego? Co więcej, po przybyciu Winter w Walii zaczęły się dziać straszne rzeczy, znajdowano ciała zamordowanych ludzi, ginęły przypadkowe osoby. Czy Winter Starr miała z tym coś wspólnego? Prawda mogła okazać się tragiczna !

Tak, jak wspomniałam początkowo zwlekałam z rozpoczęciem tej lektury. Jednak szybko się przekonałam, że nie miałam ku temu powodu. Bardzo odpowiadał mi styl Asi Greenhorn. Co więcej, nie powiedziałabym, że,,Winter” to jej debiut literacki. Pozycja została napisana lekkim językiem, miałam wrażenie, jakby każde słowo i wątek zostały w niej dokładnie przemyślane. Oczywiście nie zabrakło też nieoczekiwanych zwrotów akcji, czy napięcia, gdy nie było wiadomo, jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

Powieść z początku wydawała się naprawdę ekscytująca do momentu, aż nie pojawił się wątek… wampirów. Byłam nieco zniesmaczona, jednak po dalszej lekturze doszłam do wniosku, że autorka ,,Winter” stworzyła coś nowego. Oczywiście zachowała stereotypy istnienia tego gatunku, jednak stworzyła z nich ugrupowanie, które miało na nowo podpisać akt zgody z ludźmi. Czy jednak do niego doszło? Jaką rolę odegrała w tym Winter Starr?

Jedno jest pewne, z tą powieścią nie będziecie się nudzić. Ja przeczytałam ją błyskawicznie, została podzielona na 3 części. Strony przelatywały mi jedna za drugą. Jedyne, co mogę zarzucić to krótkie rozdziały, 4-5 stron i koniec. Dla jednych to plus, dla innych minus. Musicie sami ocenić. ,,Winter” zalicza się do fantastyki, którą ostatnio serdecznie polubiłam. Jest to raczej książka skierowana do nastolatek, choć uważam, że i starsi czytelnicy znajdą w niej coś dla siebie. Asia Greenhorn bowiem stworzyła coś, czego jeszcze do tej pory nie czytałam. Cieszę się, że na mojej półce znajduje się już kolejny tom ,,Silver”, czym prędzej muszę zacząć jego lekturę!

Moja ocena : 8,5/10


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję :
Książka została przeczytana w ramach wyzwania


16 komentarzy:

 1. Klimatyczna powieść, bardzo przyjemna w odbiorze. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie miałam okazji jej przeczytać, chociaż bardzo mnie zaciekawiła. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. no nie, znowu wampiry? przejadły mi się już, choćby i nawet były ukazane trochę inaczej... :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja dawno nie czytałam, to mi się spodobało ;)

   Usuń
 4. Bardzo chciałabym ją przeczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od jakiegoś czasu ta seria nie daje mi spokoju, muszę ją przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 6. Z chęcią bym ją przeczytała. Może wpadnie kiedyś do mojej biblioteczki:)

  OdpowiedzUsuń
 7. recenzja dodana do wyzwania,
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Z pewnością by mi się spodobała:)

  OdpowiedzUsuń