Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 11 maja 2013

,,Zmierzch orła" Frank S. Becker

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2010
Format : Książka
Ilość stron: 482
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Wydawnictwo M

Po książkę sięgnęłam z dużym zainteresowaniem choć trochę czasu minęło zanim rozpoczęłam jej czytanie. Zawsze znajdowały się inne, pilniejsze pozycje. Ta musiała poczekać na swoją kolei iw  końcu udało się. Przeczytałam także i ją! Czy żałuję? Już teraz mogę powiedzieć, że nie!

Burmistrz otrzymał list o napadzie barbarzyńców na pobliską mieścinę. Ludzie bronili się, jednak potrzebowali pomocy. Informację tę posiadł jednak nie do końca w sposób zgodny z zasadami, dlatego nie chciał się do tego nikomu przyznawać. Z drugiej strony bez dowodu nikt by mu w to nie uwierzył. Postanowił z pomocą bogini Fortuny jakoś rozwiązać całą sytuację. Miano złożyć krwawą ofiarę ze zwierzęcia. Niespodziewanie, w świątyni pojawił się mężczyzna, który dostał obłędu. Miał być sądzony. Okazało się także, że był chrześcijaninem, ludzie tej wiary byli bardzo źle postrzegani w tamtych czasach… Jak potoczyły się ich dalsze losy? Czy miasto było bezpieczne?

Książka spodobała mi się już od pierwszych stron. Nieśpieszna fabuła przypadła mi do gustu już na początku. Bardzo ucieszyłam się, że w przy tej pozycji będę mogła się na chwilę zatrzymać i zagłębić w przygody głównych bohaterów.

Bardzo rzadko sięgam po ten gatunek, jednak tym razem postanowiłam zrobić wyjątek. W końcu każda książka jest dla ludzi, wystarczy tylko trochę chęci. Postanowiłam więc otworzyć się na książki historyczne i jak na razie nie czuję się tym faktem ani trochę zawiedziona.

Frank S. Becker to autor, który do tej pory pozostawał mi obcy. Nigdy wcześniej nie czytałam żadnej pozycji tego twórcy, więc tym chętniej sięgnęłam po tą powieść. Już teraz mogę powiedzieć, że z wielką przyjemnością sięgnę po drugą część pt. ,,Cena purpury”. Mam nadzieję, że będę czuła się równie usatysfakcjonowana tamtą pozycją.

,,Zmierzch orła” to książka, która spodoba się miłośnikom historii, nurtów religijnych i twórczości samego autora. Z pewnością nie będziecie czuli się zawiedzieni!

Moja ocena : 7/10


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję :


8 komentarzy:

 1. Mnie również ta powieść bardzo się podobała. Prawdopodobnie dlatego, iż ogółem uwielbiam historię, starożytną najbardziej. Druga część jest równie dobra - jeśli nie lepsza ;)
  Pozdrawiam,
  Mai

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety taki typ książek mnie nie interesuję, ale recenzja jest naprawdę ciekawa:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie za bardzo mnie interesowała ta książka, ale teraz może, może.. kiedyś przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń