Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 12 maja 2013

,,Pocałunek Gwen Frost" Jennifer Estep

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 304

Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin ,Dreams

Długo opierałam się przed zapoznaniem się z tą serią. Myślałam sobie, to pewnie jakaś kolejna tania lektura dla nastolatek, jakich wiele. Po zapoznaniu się z ,,Dotykiem Gwen Frost” wiedziałam już, że ta pozycja nie zalicza się do tego gatunku. Dlatego czym prędzej postanowiłam sięgnąć  po II część Akademii Mitu.

Gwen Frost wciąż była w niebezpieczeństwie. Żniwiarze chaosu tak łatwo jej nie odpuszczali, rodzina zamordowanej Jasmine Ashton także ją prześladowała. Profesor Metis wraz z innymi nauczycielami Akademii postanowiła, że Gwendolyn musi nauczyć się walczyć lub choćby bronić przed napastnikami. W tym celu pomocni okazali się Spartanie, wśród nich ukochany Logan Quinn… Dziewczyna jednak nie przejawiała jakiś większych zdolności w tej dziedzinie, dlatego z niechęcią po namowach przyjaciółki postanowiła wybrać się na weekend do Powder. Wcześniej jednak po wyjściu od babci Frost bohaterkę próbował przejechać rozpędzony samochód, a następnie w bibliotece ktoś strzelał do niej z łuku. Mało brakowało, a Gwen by nie przeżyła… Czy żniwiarze chaosu postanowili za wszelką cenę pozbyć się niewygodnej Cyganki?

,,Im dłużej byłam w akademii, tym bardziej chciałam upodobnić się do reszty. Oczywiście, częściowo dlatego, że pragnęłam zostać zaakceptowana i nie być tylko Gwen Frost, Cyganką dziwaczką. Częściowo dlatego, że chciałam sama sobie radzić, sama obronić się przed żniwiarzami i potworami. Głównie jednak dlatego, że pragnęłam być takim wojownikiem, jakiego spodziewała się po mnie Nike, wybrańcem jakiego potrzebowała…” str. 73

Przypomnę jeszcze, że w poprzedniej części podczas walki w bibliotece Nike ,,zstąpiła” do Gwen i wybrała ją na swoją mentorkę, która powinna walczyć w jej imieniu ze żniwiarzami oraz starać się nie dopuścić do tego, aby Loki nie rozpoczął na nowo wojny. Czy Gwen mimo czyhającego na nią wszędzie niebezpieczeństwa zdecydowała się o wszystkim powiadomić przełożonych w Akademii Mitu?

Było to już moje drugie spotkanie z twórczością Jennifer Estep, jednak z pewnością nie ostatnie. Oczarowana ,,Dotykiem Gwen Frost” mogę stwierdzić, że ,,Pocałunek…” spodobał mi się jeszcze bardziej. Pisarka rozwinęła wątki poruszone w I tomie, a także dodała nowe fakty, które tylko uatrakcyjniły tą powieść. Książkę przeczytałam z przyjemnością. Dzięki doskonałemu stylowi pisarskiego Pani Estep wczułam się doskonale w postać Gwen, czułam wszystko to, co przeżywała. Czasem miałam ochotę krzyknąć ,,uważaj, co robisz”. Bardzo polubiłam tą bohaterkę i kibicuję jej z całego serca, aby wygrała wojnę, która nieubłagalnie nadciąga!

Tak, jak jeszcze do niedawna nie przepadałam za fantastyką, tak teraz nie wyobrażam sobie jej nie czytać. Oczywiście nie mówię tu o skrajnych jakichś jej typach, tylko takich sympatycznych opowieściach, jak np. o Gwen Frost. Oczywiście, jak to w powieściach dla nastolatek bywa nie mogło zabraknąć wątku miłosnego. Czy wreszcie główna bohaterka będzie z Loganem, który związał się z inną koleżanką? Napomknę jeszcze, że chłopak skrywał jakąś mroczną tajemnicę, która miała wpływ na jego dalsze losy. Na jaw wyszły także nowe fakty dotyczące śmierci matki Gwen... Jedno jest pewne, tego nie da się opisać, to trzeba przeczytać samemu.

,,Pocałunek Gwen Frost” wciąga niesamowicie, po przeczytaniu każdej strony ma się ochotę na więcej i więcej, a po odłożeniu książki czytelnik przeczytałby z wielką ochotą już całą serię do końca, tylko to niestety jeszcze nie jest możliwe…

Moja ocena : 9,5/10

Seria o Gwen Frost :
1. ,,Dotyk Gwen Frost" - RECENZJA
2. ,,Pocałunek Gwen Frost" - RECENZJA
3. ,,Tajemnice Gwen Frost" - RECENZJA


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


8 komentarzy:

 1. W przyszłości z pewnością przeczytam.
  Od dawna poluję na tą książkę :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, nie. Zdecydowanie nie moje klimaty. Ostatnio zmęczyłam ,,Zamaskowanego", którego również miałaś okazję przeczytać. I chociaż uwielbiam fantastykę tak nie każda książka ma w sobie to coś, co mnie zaintryguje.

  P.S. Dziękuję za info o zlocie. Mam nadzieję, ze się spotkamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też ;) Już nie mogę się doczekać spotkania !

   Usuń
 3. recenzja dodana do wyzwania,
  pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń