Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 7 czerwca 2013

,,Inteligentne odchudzanie. Jak wytrzymać na każdej diecie” Aleksandra Former

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2011
Format : Książka
Ilość stron: 144
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Sensus


Przyczyn, dla których się odchudzamy jest bardzo wiele. Jedni chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy po ciąży, inni uzyskali taki efekt, ponieważ niewłaściwie się odżywiali, a jeszcze inni mają to zapisane genetycznie.  Niemniej jedno jest ważne, wszystkim zależy na tym, aby schudnąć nie na kilka chwil, a na trwałe. Jak zauważyła sama autorka większości z nas dieta kojarzy się z czymś nieprzyjemnym, z wyrzeczeniami i odmawianiu sobie wielu rzeczy do końca życia, a przecież nie zawsze tak musi być…

Aleksandra Former podzieliła przyczyny przybierania na wadze na biologiczne i psychologiczne. Te pierwsze uaktywniają się wtedy, gdy nasz organizm naprawdę domaga się jedzenia, natomiast te drugie, gdy np. po niepowodzeniach w pracy zajadamy je słodyczami, czy inni kalorycznymi produktami. Jak twierdzi sama autorka nie ma jednego skutecznego sposobu, aby schudnąć szybko i w dodatku w krótkim czasie. Na rynku istnieją różne diety – proteinowa, zgodna z naszą grupą krwi, a tak właściwie to one wszystkie nie będą miały większego znaczenia, jeśli nie zmienimy swoich nawyków żywieniowych.

Dieta to nie tylko czas mąk i wyrzeczeń, bowiem nigdzie nie jest napisane, że z momentem podjęcia decyzji o zrzuceniu kilku kilogramów musimy od razu zrezygnować ze wszystkich rzeczy, które do tej pory jedliśmy. Nie rozumiem ludzi, którzy z dnia na dzień umyślą sobie, że właściwie to nic nie mogą jeść, tylko sałatę, owoce i warzywa. Żadnych makaronów, sosów, chipsów, o słodkich napojach już nie wspominając. Tak się nie da egzystować.

Ja, gdy założyłam się z koleżanką z blogosfery, że schudniemy określoną ilość kilogramów to nawet nie wpadłam na to, żeby z czegoś zrezygnować, bo to już przerabiałam i nic dobrego z tego nie wyszło. Po prostu zredukowałam wszystkie posiłki do minimum, którego potrzebował mój organizm .

Książka została napisana językiem, prostym, zrozumiałym, podzielona jest na rozdziały. Na początku autorka stawiała pytania, których rozwinięciem zajmowała się w dalszej części. Co mogę więcej dodać? Poradnik czytało się bardzo przyjemnie, nie żałuję, że spędziłam z nim te kilka godzin. Na końcu znajdują się dodatki, dzięki którym możemy wyliczyć, ile kcal potrzebuje nas organizm, a także znajdziemy tam miejsce na swoje notatki.

,,Inteligentne odchudzanie. Jak wytrzymać na każdej diecie” to ciekawa pozycja, która pozwoli nam zrozumieć lepiej proces odchudzania, a także wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe. Pamiętajmy jednak jedno: im szybciej schudniemy, tym szybciej przytyjemy, jeśli nie zrobimy tego z głową !

Moja ocena : 8/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


3 komentarze: