Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 24 czerwca 2013

,,Saga księżycowa. Scarlet" Marissa Meyer

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 496
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Matras

Zachęcona dość udanym debiutem Marissy Meyer postanowiłam sięgnąć po drugą część sagi – Scarlet. Już teraz mogę wspomnieć, że poziom nieznacznie się podniósł, a czytanie powieści było dla mnie ogromną przyjemnością.

Scarlet zajmowała się rozwożeniem swoich warzyw do lokali. Miała jednak nie lada zmartwienie – kilka tygodni temu jej babcia zniknęła z domu. Dziewczyna bardzo się o nią martwiła, nie wiedziała, gdzie staruszka mogła się podziewać. W barze spotkała Wilka, mężczyznę, który chciał zatrudnić się u niej na farmie, jednak nie chciała go przyjąć. Z czasem między nimi zaczęło rodzić się uczucie, czy jednak miało prawo zaistnieć?

Tymczasem Cinder przygotowywała się do ucieczki z więzienia z kapitanem, który odsiadywał wyrok za liczne kradzieże. Dzięki doktorowi, który podarował jej sztuczne kończyny mieli większe szanse na ucieczkę. Królowa jednak nadal obawiała się Cinder, dlaczego?

,,Saga księżycowa. Scarlet” to kontynuacja opowieści o cyborgu Cinder. Teraz jej wątek także został nieznacznie rozwinięty, a także połączony z pozostałymi opowieściami. Ta część była stylizowana na opowieść o Czerwonym Kapturku, co autorce udało się znakomicie. Czy jednak opowieść miała się skończyć tak, jak w bajce? Czy dwie osoby nie mogły wyjść z niej zwycięsko? Przekonajcie się sami!

Pozycję przeczytałam z ogromną przyjemnością. Nie była może zbyt porywająca, akcja nie toczyła się za szybko, co bardzo mi odpowiadało. Pomimo tego, że była dość obszerna przeczytałam ją raptem w jedno popołudnie, gdyż inaczej nie mogłabym zasnąć, nie poznawszy końca opowieści. Pozycja ciekawa, szczególnie dla tych, którzy lubią takie baśniowe powieści. Mi się osobiście podobała i już wyczekuję kolejnej części.

Dobrym pomysłem było wprowadzenie kilkuwątkowości i pociągnięcie dalej wątku Cinder. Trochę brakowało mi informacji o doktorze, który zajmował się badaniami nad antidotum mającym zwalczyć chorobę, która dziesiątkowała ludzi. Mam nadzieję, że zostanie on bardziej rozwinięty w kolejnym tomie.

Bardzo podoba mi się także nowatorski pomysł pisania powieści na podstawie znanych wszystkim baśni.
Dzięki temu możemy znów poczuć się, jakbyśmy wrócili do dzieciństwa. Co prawda są pewne odstępstwa od prawdziwej wersji jednak właśnie to jest bardzo ciekawe. Czytelnik nigdy nie wie, co wydarzy się dalej.

Zakończenie może nie jest zbyt zniewalające, rzekłabym, ze neutralne, jednak skłania do oczekiwania na kolejną część. Jestem ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów z tej powieści, którym udało się przeżyć.

,,Saga księżycowa. Scarlet” to lepsza od swojej poprzedniczki powieść z gatunku fantastyki, która spodoba się miłośnikom gatunku, statków kosmicznych i szybkich walk z niecodziennymi stworzeniami.

Moja ocena : 8,5/10

1. Saga księżycowa. Cinder - RECENZJA
2. Saga księżycowa. Scarlet - RECENZJA

  Za egzemplarz książki dziękuję Wydawcy


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


13 komentarzy:

 1. niedawno kupiłam sobie "Scarlet" i już nie mogę się doczekać kiedy po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam pierwszą część, mam nadzieję, że uda mi się dorwać drugą. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat dzisiaj zaczęłam czytać ;) Cieszę się, że uważasz ją za lepszą od poprzedniczki. Na razie jakieś 70 stron za mną i nie powala, aczkolwiek dobrze się czyta. Mam nadzieję, że się rozkręci ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak wiesz czytałam obie części sagi i moje zdanie o nich znasz, więc się powtarzać nie będę ;)
  Ps. recenzja dodana do wyzwania "Czytam Fantastykę"
  pozdrawiam :)
  Miłośniczka Książek

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie jakoś nie ciągnie do tej sagi:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam ją ostatnio i nawet skojarzyłam z Tobą ; ))

  OdpowiedzUsuń
 7. A Papierowy Księżyc wznowił tę serię w tym pojawiły się "Cress" i "Winter"

  OdpowiedzUsuń