Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 30 czerwca 2013

,,Zegarek z różowego złota” Richard Paul Evans [PRZEDPREMIEROWO]

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 224
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, ZNAK
Autor jest znany z pewnością większości czytelników, ma na swoim koncie już kilkanaście pozycji przetłumaczonych na kilka języków. Jego najnowsza powieść,,Zegarek z różowego złota” moim zdaniem jest najlepszą pozycją pisarza, którą miałam do tej pory okazję przeczytać.

Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. MaryAnne poszukująca posady sekretarki została zatrudniona u Davida. Na początku łączyły ich tylko zawodowe stosunki, jednak z czasem zaczęło się to zmieniać. Nie chcieli się do tego przyznać, jednak łączyła ich jakąś szczególna więź. Wraz z rozwojem akcji okazało się także, że MaryAnne była w ciąży, niebawem odbył się także ślub. Jednak życie rodziny nie zawsze miało być takie kolorowe, czyhała na nich prawdziwa tragedia, po której ciężko było im się otrząsnąć…

Pozycje Evansa znane są wielu czytelnikom i zachwycają nie jednego z nas. Ja osobiście ich urokowi oddałam się stosunkowo niedawno, jednak mam w swojej biblioteczce kilka powieści tego pisarza. Tym chętniej więc postanowiłam zapoznać się z jego najnowszą książką. Jeszcze zanim postanowiłam ją przeczytać miałam świadomość tego, że się nie zawiodę. Wcale się nie pomyliłam!

Całość została napisana w sposób prosty, podzielona na rozdziały. Na początku znajdował się cytat z pamiętnika, zapisków Davida, który oddawał istotę opisywanych kwestii. Akcja w stosunku do innych powieści toczyła się nadzwyczaj szybko, jednak nie przeszkadzało mi to w żadnym stopniu. Całość przeczytałam błyskawicznie i z przyjemnością raptem w 2 godziny. Książka tak mną zawładnęła, że nie chciałam się od niej odrywać ani na moment przed przeczytaniem ostatniego zdania.

Autor nie boi się poruszać w swoich dziełach tematów trudnych, a zarazem życiowych, które mogą dotknąć każdego z nas. Dzięki jego pozycjom i poglądom my, jako czytelnicy, możemy inaczej spojrzeć na niektóre kwestie i bardziej się do nich ustosunkować. Być może dzięki nim inaczej spojrzymy na swoje życie i zaczniemy inaczej postępować.

Tym razem została poruszona, jakże ważna, kwestia wybaczania naszych krzywd. Nienawiść rodzi nienawiść, jednak nie zawsze trzeba się komuś odpłacić za naszą krzywdę. Słynne zdanie ,,oko za oko, ząb za ząb” jak najbardziej oddaje ideę nienawiści. Ktoś z nas musi okazać się lepszym, umieć wybaczyć nawet wtedy, gdy strata tak bardzo nas dotknęła, gdy nie możemy zapomnieć o bólu, jaki wyrządził nam drugi człowiek.

Bardzo cenię sobie książki pisarza za przesłanie z nich płynące i bardzo się cieszę, że coraz więcej jego pozycji zostaje przetłumaczona na język polski i zostaje wydanych na naszym rynku. Zawsze z przyjemnością czytam pozycje Evansa i cieszę się, że autor co jakiś czas wydaje swoje kolejne powieści. Moim zdaniem są one warte uwagi czytelnika.

Tytułowy zegarek z różowego złota stał się w książce przyczyną tragedii, której nie można było odwrócić. Lecz może przyniósł też szczęście? Pozwolił wybaczyć? Przekonajcie się sami!

,,Zegarek z różowego złota” to kolejna ważna pozycja autora, którą z pewnością warto przeczytać i poświęcić jej swój czas. Jej lektura nie zajmuje dużo czasu, a powieść jest warta poświęconej jej uwagi.

Moja ocena: 9/10

PREMIERA: 04.07.2013r.


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję :


Książka została przeczytana w ramach wyzwania:

- książka z motywem anioła


12 komentarzy:

 1. ,,oko za oko, ząb za ząb” mówi właśnie o zemście, a nie o wybaczaniu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, zmieniłam, bo trochę się zamotałam:)

   Usuń
  2. A książka wpadła mi w oko w księgarni, ale jakoś po nią nie sięgnęłam w końcu.Tak samo jak po "Powrót do Nałęczowa".Chyba jednak kupię:)

   Usuń
  3. ,,Powrót do Nałęczowa" nie kojarzę, ale uważam, że ,,Zegarek z różowego złota" zasługuje na uwagę czytelnika:)

   Usuń
  4. To, jak już przeczytasz, z chęcią poznam Twoją opinię o tej pozycji, moim zdaniem to najlepsza książka autora, którą miałam okazję do tej pory czytać:)

   Usuń
 2. Z chęcią też bym ją przeczytała, gdyż bardzo lubię twórczość Evansa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie Evansa jeszcze nic nie czytałam. Mam na półce "Więźnia z celi...", ale bardziej znany jest chyba z tego typu książek. Musiałabym kiedyś spróbować ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. piękna okładka, zachęca do siebie, tak samo jak dobre wrażenie , które miałam po przeczytaniu innej książki tego autora
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń