Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 1 lipca 2013

,,Czarny styczeń" Sylwester Latkowski

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 238
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras
Recenzja bierze udział w konkursie Zbrodni w Bibliotece

Kryminały były jednym z moich ulubionych gatunków już od najmłodszych lat. Potem, niestety, nie dało się już ich czytać, gdyż wszystkie były pisane schematycznie i szablonowo. Pokochałam kryminały skandynawskie, które porywały mnie od pierwszej strony, jednak przy okazji wyzwania u Sardegny, gdzie był ,,wymóg” przeczytania kryminału polskiego autora przejrzałam zbiory i tak oto natknęłam się na kupioną niedawno pozycję Sylwestra Latkowskiego, pt. ,,Czarny styczeń”.

Z twórczością pisarza nie miałam wcześniej nic wspólnego. Jak wyczytałam z okładki jest on autorem takich pozycji, jak ,,Polska mafia”, czy ,,Olewnik”. W duecie z Piotrem Pytlakowskim stworzył także ,,Śmierć za 300 tysięcy” oraz ,,Agenta Tomasza”. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać, mimo to z wielką ochotą przystąpiłam do lektury.

Niestety, zaczęłam czytać tą powieść w czasie sesji, przez co nie mogłam się w nią zagłębić. Już na początku pojawia się pierwszy zgrzyt, ta pozycja nie porywa w sposób, że czytelnik już chce ją skończyć, zaraz, wszystko rzucić, byle poznać, kto stoi za tym wszystkim.

Zaczęło się, jak to bywa w kryminale, dość nietypowo. Do Filipa Kosińskiego niespodziewanie zgłosił się jego kolega z więziennej celi, Robert Łobodziński, który, jak się okazało, był zmuszony się ukrywać. Główny bohater załatwił mu schronienie w Sankt-Petersburgu u swojej dawnej kochanki, Raisy. Jak grom z jasnego nieba spadła na Kosińskiego wiadomość, że kobieta została brutalnie zamordowana, a sam poszukiwany Łobodziński wraca niespodziewanie z dużą sumą pieniędzy. Wraz z rozwojem akcji wychodzą na jaw fakty nielegalnych przemytów, tajnych powiązań, a nawet wojny gangów!

Książka nie jest niestety porywająca, ale trzeba przyznać, że do końca nie wiedziałam, kto stoi za tym wszystkim. Było tylu przedstawicieli kryminalnego półświatka, że trudno było odgadnąć, kto komu zaszedł za skórę i dlaczego się chciał zemścić na reszcie. Było kilka ciekawszych momentów, jednak nie spowodowały one mojej miłości do tej pozycji.

Akcja toczy się w Polsce, Niemczech, a także w Sankt-Petersburgu, opisane zostały ,,zasady” działania policji polskiej, a także zagranicznej mafii. Jedne wątki były ciekawsze, inne mniej. Niestety, nie zauważyłam w tej pozycji niczego, co nadawałoby jej coś ponadczasowego, czy wyróżniającego się wśród innych książek z tego gatunku.

,,Czarny styczeń” Sylwestra Latkowskiego to niestety dość nieudolnie napisany kryminał. Gdyby był to debiut oceniłabym go wyżej, niestety jest to kolejna powieść autora, po której spodziewałam się czegoś więcej.

Moja ocena : 6/10


Książka została przeczytana w ramach wyzwania Trójka E-Pik - 
kryminał polskiego autora (mężczyzny)

4 komentarze:

  1. Też uwielbiam kryminały ale czasem mam wrażenie że takich książek jest aż przesyt ;)
    zapraszam http://qltura.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. A mi się ta książka bardzo podobała :)) Wciągnęła mnie od samego początku. Ogólnie bardzo lubię tego autora (jego dokumenty), dlatego z ciekawością sięgnęłam po jego pierwszą powieść.

    OdpowiedzUsuń