Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 7 lipca 2013

,,Krew to nie wszystko" Izabela Degórska [PRZEDPREMIEROWO]

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 348
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Zysk i S-ka


Falę książek o wampirach zapoczątkowała niewątpliwie seria ,,Zmierzch” Stephanie Meyer. Po jej ciepłym przyjęciu wśród czytelnikom zaczęło pojawiać się wiele książek o tych nadprzyrodzonych istotach. Z czasem doszło już do tego, ze schematy powielały się, a pisanie pozycje wcale nie były ciekawe. Na napisanie powieści o wampirach skusiła się także Pani Izabela Degórska, opisując losy Mileny. ,,Krew to nie wszystko” to drugi tom serii, o czym dowiedziałam się później.

Milena w tej części miała przejść swoją Inicjację, trwały więc przygotowania do tej uroczystości. Miały zjechać się wampiry z wielu stron świata. Wszystko musiało być bardzo dokładnie przygotowane. W dniu Inicjacji wszystko było gotowe. Dziewczyna była jedyną, która mogła pokazywać się za dnia w słońcu. Budziła tym sensację wśród swoich pobratymców. Ojciec wraz z pozostałymi chciał udowodnić, że nie jest nadzwyczajna. Podano jej więc napój ze środkiem, który miał zapobiec ukazaniu jej odmienności. Jednak wszystko poszło nie tak…

Książka od początku mnie nie zachwyciła. Po pewnym czasie dopiero doczytałam się, że jest to 2 część serii. Fakty zostały przypomniane, więc nie odczułam tego w żaden sposób. Fabuła na początku była nudna, powolna. Z czasem zaczęła się rozwijać, akcja nabrała tempa, zaczęło się coś dziać. Nie jest to może szczyt moich marzeń podczas czytania lektury, jednak uważam pozycję za dość dobrą.

Wampiry to temat już przereklamowany, jednak znajdą się czytelnicy, którzy chętnie będą o tym czytać. Nierealne wydaje mi się, aby te stworzenia mogły mieć swoją siedzibę w Polsce, w Szczecinie, czy Krakowie. Na miejsce ich przebywania o wiele lepiej nadałyby się jakieś zagraniczne państwa, tak, jak to bywało w innych tego typu pozycjach.

Powieść napisana została w sposób dość prosty, czasem zdarzały się przekleństwa i cięte riposty głównej bohaterki, jednak nie miały one miejsca jakoś nagminnie. Im bardziej zagłębiałam się w lekturze tym mniej mi przeszkadzały. Korekta spisała się bardzo dobrze, dopatrzyła m się tylko kilku literówek.

Zakończenie nie było jakieś rewelacyjne i imponujące, więc nie wiem, czy skuszę się na kolejną część, jeżeli ukaże się na polskim rynku. Niektóre momenty zapierały dech w piersiach, jednak zdarzały się też takie niemrawe, które nie wnosiły wiele do sprawy.

,,Krew to nie wszystko” to kolejna pozycja o nadprzyrodzonych istotach. Autorka starała się ukazać inne ich właściwości, zupełnie odmienne od utartego schematu. Uważam to za dobry zabieg, gdyż ciągle nie mogą czytać w myślach i przewidywać przyszłości. W tej pozycji spotkamy się z zupełnie innym opisem wampirów. Ja książkę uważam za dobrą, nie rewelacyjną, więc wybór pozostawiam Wam, czy postanowicie dać jej szansę.

Moja ocena : 7/10


Za egzemplarz książki do recenzji dziękujęKsiążka została przeczytana w ramach wyzwania


4 komentarze:

 1. Nie czytałam książki o wampirach w Polsce, więc mogłoby to być ciekawym doświadczeniem:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj :)
  Recenzja dodana do wyzwania "Czytam Fantastykę"
  serdecznie pozdrawiam :)
  Miłośniczka Książek
  http://magicznyswiatksiazki.pl

  OdpowiedzUsuń