Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 16 lipca 2013

,,Melancholii” Andrzej F. Paczkowski

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 272
Półka: posiadam
Do kupienia: Merlin, Gandalf, Zaczytani

Andrzej F. Paczkowski z pochodzenia jest Polakiem zamieszkującym Pragę. ,,Melancholii” to jego kolejna pozycja, do tej pory ukazały się trzy opowiadania w antologiach oraz debiutancka nowela ,,Bo moje siostry”. Po przeczytaniu powieści, będącej pierwszej częścią trylogii, zauważyłam, że pisarz ma potencjał i szkoda byłoby go stracić.

Tomasz od pogrzebu dziadka obawiał się śmierci. Przed pochowaniem babci dostał wysokiej gorączki i nie udał się na cmentarz. Gdy dowiedział się, że nic mu nie zagraża choroba błyskawicznie minęła. Był przekonany, że śmierć go nie dotyczy, nie wiedział tylko, jak ją ominąć. Dodatkowo nawiedzały go różne sny, w których widział pewnego mężczyznę. Niebawem zaczął go widzieć także w rzeczywistości, co to oznaczało? Czy udało mu się uciec śmierci? Kim był tytułowy Melancholii?

Do książki nie byłam przekonana, jednak postanowiłam zaryzykować i nie żałuję swojej decyzji. Pozycja jest pierwszą częścią trylogii, już teraz nie mogę doczekać się kolejnych części. Jestem oczarowana stylem pisarza, trochę młodzieżowym, jednak bardzo wciągającym. Nie zabrakło zaskakujących zwrotów akcji, niespodziewanych zdarzeń, czy trzymania czytelnika w napięciu.

Powieść nie jest zbyt gruba, jej przeczytanie zajmuje raptem kilka godzin, jednak uważam, że warto je poświęcić tej pozycji. Od książek wymagam wiele, jednak ta spełniła moje oczekiwania. Sam pomysł na fabułę jest bardzo ciekawy i nowatorski. Dodatkowo korekta bardzo dobrze zadziałała, znalazłam tylko kilka drobnych literówek. Ciekawa jestem, jak potoczą się dalsze losy Tomasza i pozostałych bohaterów. Zdradzę tylko, że z pewnością na miłość także znajdzie się miejsce w tej pozycji.

Autor starał się także ukazać, że nacja nie jest ważna. Ludzie mają bardzo zawężony światopogląd, nie starają się nic więcej zobaczyć. Każdy powinien mieć równe prawa i być traktowany jednakowo. Zanim o kimś źle powiemy warto pomyśleć, jak my byśmy się poczuli w podobnej sytuacji.

,,Melancholii” to bardzo dobra pozycja z gatunku fantastyki zahaczająca o wątki religijne, jednak nie są one jakoś za bardzo rozbudowane w kontekście całej opowieści. Mają jednak duży wpływ na przebieg akcji. Mi książka się bardzo podobała. Myślę, że miłośnikom gatunku oraz twórczości autora także mogłaby przypaść do gustu.

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwuKsiążka została przeczytana w ramach wyzwania


8 komentarzy:

 1. Jakbym czytała o sobie.

  OdpowiedzUsuń
 2. O! Wydano! Czytałam to jakiś czas temu w formie e-booka, nawet też mnei wciągnęło, choć z fantastyką mi nie po drodze raczej. Cieszę się, że zrobiono korektę, bo jak czytałam, że z wieży mariackiej rozległ się hymn... :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam nawet, że to w ebook-u było, ale wydano ;)

   Usuń
 3. Lubię fantastykę tego wydawnictwa, więc z chęcią przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na dzień dzisiejszy wstrzymam się z lekturą. Mam co czytać ;)

  Recenzja dodana do wyzwania "Czytam Fantastykę"
  pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń