Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 18 lipca 2013

,,Uwolnij swój język. Jak zacząć konwersację i zdobyć przyjaciół” Don Gabor

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 224
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Sensus, Merlin

Nie pamiętam już, kiedy ostatni raz czytałam jakiś poradnik, dlatego też w ramach odmiany postanowiłam skusić się na pozycję Dona Gabora pt. ,,Uwolnij swój język. Jak zacząć konwersację i zdobyć przyjaciół”, dzięki której miałam okazję dowiedzieć się jakichś nowych informacji o nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich.

Przy ściskaniu komuś dłoni na powitanie/pożegnanie należy pamiętać o tym, aby był on lekki i niezbyt długi. Zbyt mocny może źle o nas świadczyć i być niedobrze odebrany przez naszych rozmówców. Warto także pamiętać o uśmiechu, który sprawia dobre wrażenie na naszym towarzyszu i jest dobrze postrzegany przez innych.

Zanim włączymy się do już trwającej rozmowy warto najpierw przysłuchiwać się poruszanym tematom i taktownie się w nie wpasować. Dobrym sposobem na zawarcie znajomości jest rozmowa o pogodzie, która ma nas wprowadzić i być dobrym początkiem do podjęcia pozostałych tematów.

Konta na portalach społecznościowych posiadać warto, gdyż dzięki nim możemy nawiązać wiele nowych znajomości, odnowić stare, a także poznać wielu nowych ludzi. Istnieje wiele takich stron, na których możemy się zareklamować. Jednym z  nich są na przykład blogi, na których możemy toczyć konwersację z innymi członkami społeczności.

Warto mieć kilka swoich ulubionych blogów, które możemy odwiedzać, a obserwować można ich znacznie więcej. Nie wszystkie mogą być jednak tymi jedynymi, gdyż na podstawie własnych doświadczeń mogę stwierdzić, że po prostu byśmy nie zdążyli wszystkiego obejrzeć i zobaczyć, co nowego się wydarzyło u naszych wirtualnych znajomych.

Z takimi znajomymi z sieci można spotkać się także osobiście, jednak nie należy zdradzać zbyt wielu danych o sobie, ani zbyt bardzo się obnażać z faktami. Niektóre z nich mogą zostać wykorzystane przeciwko nam. Poza tym w Internecie możemy trafić na nie do końca uczciwych ludzi, którzy mogą nam tylko zaszkodzić.

Książka została napisana w sposób prosty, zrozumiały, więc jej przeczytanie nie stanowiło dla mnie kłopotu. Było miłą odmianą po tych wszystkich powieściach obyczajowych i fantastyce. Od czasu do czasu dobrze zrobi sobie taki przerywnik, dzięki któremu możemy dowiedzieć się wielu nowych praktycznych rzeczy, które możemy także zastosować we własnym życiu.

Nawiązywanie kontaktów nie każdemu przychodzi tak łatwo, więc ta pozycja z pewnością przyda się niejednemu z nas. W końcu nie każdy z nas jest taki otwarty i już przy pierwszym spotkaniu w nieznajomej osobie zyskuje sobie przyjaciela na całe życie.

,,Uwolnij swój język. Jak zacząć konwersację i zdobyć przyjaciół” to pozycja Dona Gabora, o którym nigdy wcześniej nie słyszałam. Jego poradnik jednak spodobał mi się na tyle, że w przyszłości z pewnością zainteresuje się inną jego lekturą. Polecam szczególnie osobom, które nie tak od razu umieją nawiązać kontakt z innymi ludźmi.

Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


5 komentarzy: