Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 24 grudnia 2013

,,Nieskończoność" H.J. Rahlens

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 456
Półka: posiadam

Do kupienia: GandalfMerlinMatras


Bardzo lubię książki wydawane z serii Poza czasem, jak już mogliście zauważyć. Przeczytałam wszystkie 4 pozycje, które się dotąd ukazały. ,,Nieskończoność” jest piątą, która zbierała same pozytywne recenzje. Byłam ciekawa, co jest w niej takiego wyjątkowego, dlatego nie zwlekając zbyt długo zabrałam się za jej lekturę. Już od samego początku interesował mnie wątek przenoszenia się w czasie.

Akcja toczyła się w 2264 roku. Finn Nordstrom, młodszy historyk zajmujący się tłumaczeniem dokumentów bankowych został poproszony o przetłumaczenie pamiętnika pewnej nastolatki żyjącej w XXI wieku. Z racji znajomości wymarłego już języka niemieckiego podjął się tego zadania. Z każdą kolejną stroną poznawał tajemniczą Elianę, która na jedne ze swoich urodzin otrzymała perfumy o wdzięcznej nazwie ,,Nieskończoność”.  Finn wraz ze swoją przyjaciółką Rouge Marie Moreau wzięli udział w grze, która coraz bardziej zaczęła przypominać wspomnienia z pamiętników. Czym było to spowodowane i jak wpłynęło to na dalsze życie bohaterów?

Książka zaciekawiła mnie już od pierwszych stron. Była bardzo autentycznie napisana lekkim stylem, co sprawiło, że strony wprost przelatywały jedna za drugą i nie sposób było się od niej oderwać. Co prawda, jej lektura zajęła mi nieco czasu, ponieważ musiałam zająć się przygotowaniami do Wigilii, niemniej jednak jest to jedna z lepszych książek antyutopijnych, jakie ostatnio czytałam.

Bardzo ciekawiło mnie to, jak potoczą się dalsze losy dalszych bohaterów oraz jaką rolę wypełnią w ,,grze”. Akcja z każdą stroną stawała się coraz ciekawsza, a autorka zdradzała coraz więcej szczegółów. Sprawiło to, że książkę w większości pochłonęłam w 2 popołudnia. To lekka pozycja, która jak najbardziej spodoba się nie tylko nastolatkom.

,,Nieskończoność” to fascynująca opowieść z gatunku fantastyki, której akcja toczy się dwutorowo. Poznajemy losy Finna, równocześnie czytającego losy Eliany w jej pamiętnikach. Czy doszło do ich spotkania i skonfrontowania marzeń z rzeczywistością? O tym przekonajcie się sami ! Zaręczam Wam, że nie będziecie żałowali swojej decyzji.

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję 
Książka została przeczytana w ramach wyzwania


Przypominam o 2-letniej Nikoli, która potrzebuje naszej pomocy, liczy się każdy grosik.14 komentarzy:

 1. Baaaardzo chciałabym przeczytać tę książkę. Widzę że zbiera same pozytywne recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i bardzo mi się podobała!
  Wesołych świąt :))

  OdpowiedzUsuń
 3. W dniu dzisiejszym zmieniam adres bloga, dlatego zapraszam :)
  breakfastdancejoggingenjoy.blogspot.com
  Wesołych Świąt :*

  OdpowiedzUsuń
 4. wesołych świąt, spełniania marzeń i dużo uśmiechu każdego dnia w 2014 roku ;).

  OdpowiedzUsuń
 5. Hm, podoba mi się okładka, tematyka też całkiem ciekawa, obawiam się tylko dominacji wątka miłosnego i zbyt prostego języka. Wiem z diświadczenia, że te dwa czynniki nawet osobno mogą wszystko dokładnie popsuć :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi super! kolejna książka, którą mam chęć przeczytać w nowym roku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakoś nie miałam na nią ochoty, ale chyba mnie przekonałaś:)

  OdpowiedzUsuń