Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 19 stycznia 2014

Urok starych książek.Urok starych książek. Temat wymyśliła Yllla, dlatego też wraz z nami dziś gościnnie wystąpi w Cyklu niedzielnym ;)

Co do samego tematu, uwielbiam antykwariaty. Ale takie z prawdziwego zdarzenia, a nie takie, gdzie same nowości, droższe, niż w stacjonarnej księgarni. Kocham przeglądać podniszczone przez czas pozycje, o których w większości już śmiem twierdzić nikt nie pamięta, zapomniane, opuszczone, czekające na jakiegoś miłośnika literatury.

Albo takie książki przechowywane w bibliotekach. Nie z tak dawną datą wydania, ale też pamiętające, powiedzmy, lata młodości naszych Rodziców. Czytane kilkaset razy, zakreślane, podkreślane fragmenty. Albo klasyczne wydania, ale nie te wznawiane, ale te wydawane przed 2000 rokiem. Nie tak atrakcyjne i przyciągające wzrok okładką, ale tak samo bogate treścią.

Stare książki mają w sobie coś magicznego i urokliwego. Nie gońmy więc cały czas za nowościami, a przystańmy, przeczytajmy jakieś dzieło, ale takie prawdziwe. Jakiegoś twórcy, który może już nie żyje, a mimo to jego twórczość jest wciąż żywa. Jeżeli nikt nie przychodzi Wam do głowy, polecam Wam Borysa Pasternaka i jego ,,Doktora Żywago". Na pewno Wam się spodoba...

Post na ten temat ukazał się także u :


Przypominam o 2-letniej Nikoli, która potrzebuje naszej pomocy, liczy się każdy grosik.


14 komentarzy:

 1. A ja polecam Verne :) Również lubię stare książki :) ale rozpisywać się nie będę, więcej na ten temat u mnie na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U Olgi na O tym, że trwa od jakiegoś czasu taka akcja ze starymi książkami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Natchnęłaś mnie tym postem. Następnym razem jak pójdę do biblioteki to popatrzę na książki, które nie mają nowiutkich błyszczących okładek.

  "Nie tak atrakcyjne i przyciągające wzrok okładką, ale tak samo bogate treścią." <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też lubię stare książki:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogólnie lubię miec na półce ładne, nowe wydania, ale często też kupuję starsze książki, sporo mam z antykwariatów itp. Te książki może nie zawsze ładnie się prezentują, ale mają w sobie historię, coś czego w powieściach prosto z drukarni nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No w sumie ja też mam duuużo nowych, ale muszę też te stare poszukać.

   Usuń
 6. Uwielbiam stare książki... Ten zapach, pożółkłe strony. Coś cudownego :)

  OdpowiedzUsuń