Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 15 marca 2014

,,Czarownica" James Petterson, Gabrielle Charbonnet

Już tak dawno nie czytałam książki fantastycznej, że gdy dotarła do mnie ,,Czarownica" trochę ociągałam się z jej lekturą. Po zakończeniu mogę stwierdzić, że zupełnie niepotrzebnie!


Whit i Wista pewnego dnia zostali bezprawnie aresztowani i uprowadzeni ze swojego domu. Na świecie nastał Nowy Ład, którym zarządzał Ten Który Jest Jedyny. Nie życzył on sobie młodzieży, gdyż uważał, że zagraża ona jego władzy. Mieli być oni przetrzymywani w więzieniach do uzyskania pełnoletności, gdyż tylko wtedy mogli zostać straceni. Władca Nowego Ładu miał swoje sposoby na poskromnienie tych, którzy nie chcieli mu się podporządkować. Nie przewidział jednak tego, że u dwójki rodzeństwa, Whita i Wisty, pojawią się czarodziejskie, magiczne zdolności, nad którymi nawet oni na początku nie umieli zapanować.

Książka jest niezwykle ciekawa, dodatkowo otwiera 4-tomową serię ,,Czarodzieje", którą jestem zaintrygowana. Pierwszy tom wypadł świetnie, więc czekam, jak to będzie z kolejnymi, czy utrzymają tak dobry poziom, jak pierwowzór. Nie mam pojęcia, dlaczego tak długo zwlekałam z przeczytaniem tej książki, gdyż, gdy tylko przeczytałam pierwsze strony wiedziałam, że przepadłam. Nie odłożyłam tej powieści do chwili, gdy nie przeczytałam w niej ostatniego zdania. Dużym atutem jest to, że jest to taka lektura na wolny wieczór, gdy potrzebujemy pasjonującej lektury.

Jest to typowa książka młodzieżowa, jednak sądzę, że spodoba się miłośnikom fantastyki, ale także nieco starszym czytelnikom. Tak naprawdę jeśli interesuje Was Nowy Ład i Ten Który Jest Jedyny z pewnością sięgniecie po tą książkę. Jest to dystopia, która powinna przypaść do gustu tym, którzy ubóstwiają ten gatunek. Wśród czytelników tej recenzji na pewno znajdą się także takie osoby.

To chyba pierwsza książka, którą przeczytałam opowiadająca o czarownicy i czarodzieju, którzy musieli sobie poradzić z nowym ustrojem. O tym, czy im się to udało będziecie mogli przeczytać w tej powieści, a ja już teraz zaręczam Wam, że warto. Sama czekam na pozostałe tomy i mam nadzieję, że już niedługo ukażą się na naszym rynku, gdyż jestem niesamowicie ciekawa dalszego ciągu opowieści. Mam nadzieję, że i w Waszym wypadku będzie podobnie.

,,Czarownica" to nie książka fantastyczna, jakich wiele. To bardzo interesująca opowieść o miłości, przyjaźni, ale także zdradzie. Opowiada o tym, aby walczyć mimo wszystko, nawet wtedy, gdy nie widzimy sensu takiego działania. Inni na nas liczą, pamiętajcie o tym. Powieść tak naprawdę jest bardzo życiowa. Sytuacje w niej zawarte można odnieść do naszej rzeczywistości. W końcu wszyscy walczymy o dobrą i radosną przyszłość, prawda?

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2014
Format : Książka
Ilość stron: 368
Półka: posiadam

Do kupienia: GandalfMerlin, Matras

Za egzemplarz książki dziękuję Książka została przeczytana w ramach wyzwania


10 komentarzy:

 1. Brzmi bardzo ciekawie, jestem jej nadzwyczaj ciekawa;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią przeczytam! Tym bardziej, że w przeciwieństwie do ciebie, fantastyka to mój ulubiony gatunek literacki. ♥

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też lubię, po prostu co jakiś czas zmieniam sobie, żeby mi się nie przejadły ;)

   Usuń
 3. Pewnie fajna ale nie lubię książek typu wampiry, zombie i inne takie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam chętnie sięgnę po coś wampirycznego, co nie jest sagą Zmierzchu :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm... dość ciekawy pomysł. Nie spodziewałam się takiej fabuły. Pattersona już poznałam i chętnie sięgnę po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń