Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 29 kwietnia 2014

,,Księgowa w kuchni" Maria Ożga

Muszę przyznać, że MasterChef'a zaczęłam oglądać od 2 edycji i nie bardzo wiedziałam o co chodzi ze słynnym Bon-Żurem, jednak po obejrzeniu 1. sezonu wszystko stało się jasne. Z wielką niecierpliwością wyczekiwałam książki Pani Marii Ożgi i nie zawiodłam się.


Już po pobieżnym przejrzeniu zauroczyły mnie zdjęcia potraw, z pozoru domowych, ale posiadających jednak szyk i elegancję w swej prostocie. 

,,Księgowa w kuchni" składa się z 5 rozdziałów. Rozdział 1 to dania zdrowe, pyszne oraz sałatki.


Przyznacie, że z czasem menu w naszych domach zaczyna być monotonne. Niedziela - rosół, poniedziałek - pomidorówka, wtorek ... i tak dalej. Autorka podaje przepisy na dania może nam już znane, ale urozmaicone jakimś dodatkowym składnikiem. 


Niedługo lato, sezon grillowy właściwie można już uznać za rozpoczęty, więc ten dział będzie bardzo często przeze mnie wykorzystywany. I te szaszłyki <3

Żałuję, że nie miałam jej już w okolicach Wielkanocy, bo z pewnością bym się skusiła na kilka przepisów. Dania zarówno na Boże Narodzenia, jak i święta Wielkiej Nocy. A w Torcie twarogowym się zakochałam !


Uwielbiam domowe przetwory - kompoty, dżemy, przeciery. Pani Maria Ożga w tym dziale nie pozostała gorsza, podając sprawdzone receptury na to, aby nic się nie zmarnowało, a my byśmy mogli cieszyć się domowymi wyrobami.


Fotografie, jak możecie zobaczyć, są bardzo ładnie wykonane. Przepisy zostały podane w dokładnych proporcjach, a sposób ich wykonania w sposób nieskomplikowany wyjaśniony. Ja już teraz widzę kilkanaście dań, które z pewnością wypróbuję. To głównie domowe posiłki, ale przecież właśnie w nich tkwi prostota wykonania i smak.

,,Księgowa w kuchni" to zbiór ok. 100 przepisów. Co mi się bardzo podoba Pani Maria Ożga przygotowała także propozycje dań dla dzieci, które jak wiadomo potrafią być czasami wybredne.To zbiór dań również kuchni śląskiej, ale te smakołyki można jadać w całej Polsce. Cieszę się, że ta pozycja zagościła na mojej półce. To jedna z lepszych książek kucharskich w mojej biblioteczce !

Wydawnictwo: Dragon
Data wydania: 2014
Format : Książka
Ilość stron: 240
Półka: posiadam

Do kupienia: Matras, Merlin, Wydawnictwo Dragon6 komentarzy: