sobota, 21 czerwca 2014

,,Szczęście pachnące wanilią" Magdalena Witkiewicz

Po bardzo sympatycznym ,,Milaczku" i ,,Pannach roztropnych" przyszedł czas na chyba najsłodszy tom z tej serii, a mianowicie ,,Szczęście pachnące wanilią".

Bachor nie próżnował w poczynaniach doprowadzenia do ślubu swojego ojca, Jacka Wolickiego. Kochana Zosieńka oczywiście była we wszystko zaangażowana, wszak chodziło o jej własną siostrzenicę. Tym razem Magdalena Witkiewicz oddała jednak głos głównych bohaterek matkom. Matkom, które siedząc wciąż w domu z dziećmi postanowiły coś zmienić. I tak dzięki cukierni Ady stało się to możliwe. Natalia, która niedawno urodziła córeczkę znalazła tam swoje nowe miejsce, Karolina założyła swój gabinet stomatologiczny, Magda - matka dwójki dzieci znalazła chwilę oddechu, a to jeszcze nie koniec niespodzianek, jakie przygotowała dla nas pisarka. Będzie słodko, babeczkowo i zabawnie.

Bardzo byłam ciekawa dalszych losów Milaczka. Ogromnie się cieszę, że zaczęłam ją czytać, gdy dostępne były od razu 3 tomy, bo chyba bym nie wytrzymała tego oczekiwania na pojawienie się kontynuacji. Uwielbiam twórczość Magdaleny Witkiewicz, o czym już wiecie, ale uważam, że ,,Szczęście pachnące wanilią" z całej trylogii pozycji jest najlepsze. Bardziej dojrzałe, przemyślane, skłaniające do refleksji. Pojawiają się przekomiczne dialogi, z których nie można się nie roześmiać. Będzie także o matkach, posiadających dzieci, nowych znajomościach, miłościach. Ciii, nie zdradzę już nic więcej.

Jeżeli lubicie powieści obyczajowe i literaturę kobiecą, cała twórczość autorki będzie dla Was odpowiednia. W swoim dorobku ma książki z tematyki erotycznej (,,Szkoła żon", ,,Pensjonat marzeń"), dziecięcej (,,Lilka i spółka"), obyczajowej ( min. ,,Ballada o ciotce Matyldzie" - fenomenalna ). Jest to jedna z moich ulubionych polskich pisarek, której książki zamawiam zawsze przed premierą w ciemno, a potem się nimi delektuję. Tym oto sposobem przeczytałam wszystkie książki Pani Magdaleny Witkiewicz, które zostały wydane. I wciąż mi mało, ja chcę już kolejne !

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 280

Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMatras


8 komentarzy:

 1. Bardzo lubię twórczość M.Witkiewicz, dla tego chętnie sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam, ale może się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze tej serii, ale za zapoznałam się już z innymi pozycjami autorki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka,pełna humoru,lekko napisana,wciągająca,super się czyta.Fajna i zachęcająca recenzja.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń