piątek, 20 czerwca 2014

Fokarium na Helu.

Na Helu pierwszy raz byłam 9 lat temu i już wtedy zauroczyło mnie Fokarium. Znajdują się tam foki, jak można się domyślić, a o określonych porach odbywają się pokazy.


Obecnie znajduje się tam 6 fok. Podczas takiego pokazu Panie karmią foki rybkami, dają im witaminy, zwierzęta wykonują różne sztuczki. Czasem uda się je uchwycić na zdjęciach. I co najważniejsze, zawsze jest tam tłum ludzi. Nie należy rzucać monet do wody !Oczywiście w całym Helu, jak i na wybrzeżu znajdują się maskotki fok. Niestety, z tego co zauważyłam, z roku na rok cena wzrasta, a jakość niestety pozostaje w tyle. A Wy byliście w fokarium? Lubicie foki? Ja uwielbiam !

12 komentarzy:

 1. Masakra. Co to za głupi zwyczaj z wrzucaniem monet do sadzawek, fontann i akwenów, w których znajdują się zwierzęta :(
  Wiesz, że nigdy nie byłam na Helu? Za każdym razem, gdy jestem w okolicy, zbaczam z trasy. Jakoś nie ciągnie mnie z Trójmiasta na Hel. Ale może zważywszy na zainteresowanie Nadii fokami, pewnie się tam wybierzemy.
  li_lia
  http://lilia.celes.ayz.pl/blog/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jak to nie, musicie koniecznie pojechać zobaczyć ulubienice Nadki !

   Usuń
 2. A jednak morze :-) Ja jeszcze nie dotarłam do fokarium mimo, że na Helu lub w okolicy byłam dobre kilka razy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Mogłabym tam być cały czas, gdyby nie daleka podróż.

   Usuń
 4. Spędziłam kiedyś miesiąc na Helu i fokarium było moim częstym miejscem pobytu. z jednej strony baseny z fokami z drugiej morze, super było

  OdpowiedzUsuń
 5. Też lubię foki - ale w fokarium to byłam chyba tylko w Hiszpanii, jak mnie kuzynka zabrała ;)

  OdpowiedzUsuń