niedziela, 21 grudnia 2014

,,Pierwsza na liście" Magdalena Witkiewicz - premiera już 14.01.2015 !

Jak pewnie wiecie, książki pani Magdaleny Witkiewicz uwielbiam i na półce mam zgromadzone wszystkie z autografami oprócz ,,Lilki i wielkiej afery". Możecie więc sobie wyobrazić moją radość, gdy okazało się, że mogę otrzymać ,,Pierwszą na liście" przedpremierowo. Moja radość jednak osiągnęła pełnię, gdy okazało się, że i ona będzie z autografem <3


Witkiewicz intryguje i wzrusza. Napisała współczesną historię o ludzkiej dobroci. Po tej książce chce się natychmiast stać lepszym człowiekiem.
Janusz L. Wiśniewski

„Pierwsza na liście” jest powieścią o niezwykłej mocy zwykłych kobiet, które wystawione zostaną na najtrudniejszą z życiowych prób. Nowa książka Magdaleny Witkiewicz to historia kobiecej przyjaźni poruszająca ważny społeczny problem. Jedenasta powieść pisarki ukaże się 14 stycznia 2015 roku. Autorka znana jest z bestsellerowych, na wskroś kobiecych i bliskich życiu powieści. Jej książki sprzedały się w kilkuset tysiącach egzemplarzy.

Ina to dziennikarka, która żyje wygodnie i bez zobowiązań. Patrycja usłyszała od lekarzy wyrok – ma kilka tygodni, aby nauczyć ukochane córki, jak żyć. Nastoletnia Karola bierze sprawy w swoje ręce i wyrusza w podróż, która odmieni życie całej trójki. Bohaterki „Pierwszej na liście” będą musiały rozliczyć się z przeszłością i stawić czoła przyniesionym przez los wyzwaniom – każda własnym. Potrzebną do tego siłę odnajdą jednak wspólnie. Potencjał, który w nich drzemie, ujawni się dopiero, kiedy na swojej drodze natrafią na niemożliwą do pokonania przeszkodę.

Magdalena Witkiewicz to dziś jedna z najpopularniejszych polskich autorek literatury kobiecej. Studiowała zarządzanie, bankowość, ukończyła studia MBA. Jest mamą dwójki dzieci. Dla pisania zrezygnowała z biznesowej kariery.  Sympatię czytelniczek i czytelników zyskała życiowymi opowieściami o sile drzemiącej w zwykłych kobietach. Autorka podkreśla, że jej książki, mimo burzliwych losów bohaterek, zawsze kończą się dobrze – dzięki temu poprawiły już humor setkom tysięcy fanów.

„Pierwsza na liście” to nie tylko powieść o przyjaźni, konfrontacji z przeszłością i kobiecej mocy. Książka porusza także istotny problem dawstwa szpiku. W Polsce wiele osób wycofuje się z mogącego uratować życie zabiegu z powodu strachu. Powieść Magdaleny Witkiewicz opisuje problem z wielu perspektyw: potencjalnego dawcy oraz biorcy i jego bliskich. Książka uświadamia czytelnikom złożoność problemu, ale i pozbawia przesądów. W posłowiu Urszula Jaworska, założycielka fundacji prowadzącej największą bazę dawców szpiku w Polsce, pisze: „Nie ma ludzi złych. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale każdy dobry człowiek może być bohaterem”.

Tytuł: „Pierwsza na liście”
Autor: Magdalena Witkiewicz
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 14 stycznia 2015

Już dziś możecie zamówić ją przedpremierowo w Empik. Nie mogę się doczekać jej lektury od momentu, gdy bodajże w sierpniu o niej usłyszałam. A Wy? Macie na nią ochotę?

3 komentarze:

 1. O tak, mam na nią chęć, na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam żadnej książki tej autorki.
  Trzeba to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na nią z utęsknieniem ... Powinna dotrzeć jeszcze przed świętami. Mam nadzieję, że poczta nie zawiedzie. Uwielbiam książki autorki :)

  OdpowiedzUsuń