Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 23 września 2015

,,Wbrew sobie" Katarzyna Kołczewska

Ostatnio coraz więcej mówi się o problemie, który dotyka kobiety w każdym wieku - utrata dziecka, brak możliwości zajścia w ciążę. Co dziwne, nie stronię od takich książek.

Wydawać by się mogło, że Adam i Ewelina Rajscy mają wszystko, co mogli sobie wymarzyć. Ona stateczną pracę w szpitalu i prywatnej klinice. On, właściciel agencji reklamowej. Do tego spodziewali się dziecka. Niestety, w 20. którymś tygodniu okazało się, że płód jest martwy. Od tego momentu małżeństwo Rajskich zaczęło się rozpadać. Nie ma się czemu trochę dziwić, kobieta nie potrafiła pogodzić się z niewiarygodną stratą, oczekiwała od męża ciągłego wsparcia, a przecież minęło już kilka miesięcy i zbliżali się do roku żałoby. Czy ten związek miał jeszcze szanse na szczęśliwe chwile?

Równolegle poznajemy historię Justyny, jej męża i dwójki dzieci. Bohaterka to siostra pani doktor. Nie brak także rodzinnych tajemnic, które w końcu ujrzą światło dzienne. Ostatni wątek to Majdanowski, wspólnik z agencji reklamowej, jego rodzina i znajoma Patrycja Szewczyk. Każdy z nich skrywa jakieś tajemnice, utajnione żale, niewyjaśnione historie sprzed lat. Do czego to wszystko doprowadzi? Ich życie na pewno nie jest czarno-białe, nie jest też feerią barw. Ot, zwykła rzeczywistość ludzi takich, jak my. Którzy też mają prawo mieć gorszy dzień, zatajone żale.

Muszę przyznać, że z twórczością Katarzyny Kołczewskiej nie miałam wcześniej styczności, więc nie do końca wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Niemniej, już od samego początku miałam dobre przeczucie, że to będzie udana przygoda. I nie pomyliłam się. Pisarka ma na koncie jeszcze 2 inne pozycje - ,,Idealne życie" oraz ,,Kto, jak nie ja?". Mam ogromną ochotę również się z nimi zapoznać. Autorka wykreowała bohaterów, którzy nie są jednoznaczni. Muszę przyznać, że nie do końca polubiłam Ewelinę. Jestem w stanie zrozumieć w jakimś stopniu stratę dziecka, ale to, co działo się później, jest poniżej wszelkiej krytyki. Mam także na myśli relacje z matką. Nie będę jednak nic więcej zdradzać.

Mimo, że książka ma 760 stron, czyta się ją naprawdę niezwykle szybko. Sama spędziłam z nią trzy popołudnia. Podejrzewam, że gdybym chciała, zdążyłabym ją pochłonąć w dwa dni. Właściwie nie wiem, kiedy strony przelatywały, a ja z każdą kolejną byłam bardziej ciekawa, jak skończy się ta historia. Ostatnio mam głupi zwyczaj czytania na początku ostatniej strony, jednak w żadnym stopniu nie umniejszyło mi to przyjemności z lektury ,,Wbrew sobie". To piękna opowieść o rodzinie, małżeństwie, koszmarach z przeszłości. Jestem pewna, że Wam się spodoba.

3 komentarze: