Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 27 marca 2016

,,Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę" Anna Todd

Anna Todd, autorka, debiutująca na Wattpadzie, szturmem podbija kolejne kraje, a jej autorska seria ,,After" cały czas się rozrasta. Zostały kupione nawet prawa do ekranizacji!


Jeżeli czytaliście 4-tomowy cykl ,,After", doskonale wiecie, że poznajemy tam zbuntowanego Hardina, którego mama wysyła do ojca do Waszyngtonu, z którym nie ma praktycznie żadnego kontaktu. To właśnie na kampusie spotyka Tessę, dziewczynę, która nosi ubrania 3 rozmiary za duże, a on postanawia się do niej zbliżyć. Anna Todd zafascynowana serią o Grey'u postanowiła przenieść tamten schemat na swoich bohaterów. Seria ,,After" podobało mi się raz mniej, raz bardziej, ale postanowiłam skusić się na ,,Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę". Jak sama nazwa wskazuje, liczyłam na to, że autorka skusi się głównie na dzieciństwie Hardina, tymczasem...

Pierwsze 60 stron to przedstawienie historii, głównie dzieciństwa, koleżanek i kolegów Hardina, z którymi spotyka się na WCU - Molly, Melissy, Stephanie. Została także pokrótce przedstawiona jego znajomość z Natalie, dziewczyną głęboko wierzącą, która postanowiła się z nim związać. Następna część książki (ok. 250 stron) to przedstawienie znajomości głównego bohatera z Tess, widziane jego oczami. Ostatnie strony zawierają przyśpieszony przebieg zdarzeń, które poznaliśmy wcześniej. Ostatnie 60 stron to historie głównych bohaterów, w których Anna Todd przedstawia ich przyszłość - Christiana, Landona, Tessy, Hardina, Smitha, czy Zeda.

Sama nie wiem, co mam sądzić o ,,Before". Z jednej strony, fajnie było wrócić do bohaterów, których poznałam trochę ponad rok temu. Z drugiej zaś, mam wrażenie, że powoli robi się z tego taki tasiemiec, gdzie wszystkie informacje praktycznie są powtarzane. Trochę został rozszerzony wątek młodości głównych bohaterów, losy po praktycznie zostały przedstawione już w tomie 4 ,,After". Jeżeli oczekujecie fajerwerków, raczej ich nie będzie, aczkolwiek uważam ,,Before" za całkiem udane dopełnienie serii.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Znak.

3 komentarze:

  1. Książki tej autorki jakoś nigdy do mnie nie przemawiały i raczej nie sięgnę po tę serię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiedziałam, że wyszła już kolejna część. Koniecznie muszę się za nią rozejrzeć. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Miłośnicy serii nie powinni czuć się zawiedzeni. Zależy to też od tego, jakie kto ma względem tej książki oczekiwania.

    OdpowiedzUsuń