Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 16 marca 2016

,,Cząstka Ciebie" Ella Harper

Jak już mogliście zauważyć, ostatnimi czasy ciągnie mnie do książek, w których główna tematyka obejmuje bezpłodność, problemy z zajściem w ciążę i tematy okołodzieciowe. Z tego też powodu zdecydowałam zapoznać się z powieścią Elli Harper pt. ,,Cząstka Ciebie".
Mimo, że Lucy i Luke znali się kilka miesięcy, nie przeraziła ich informacja o oczekiwaniu dziecka. Wręcz przeciwnie, zaczęli planować wspólną przyszłość. Niestety, nie udało się utrzymać tamtej ciąży. Tymczasem lata mijały, małżeństwo Hartów zdecydowało się na zabiegi in vitro. Ostatni zakończył się powodzeniem, Lucy była w ciąży, tymczasem Luke'a czekał ciężki czas. Nie będę więcej zdradzać, ale cała historia opiera się także na relacjach z rodziną głównego bohatera, związku jego siostry ze starszym mężczyzną, problemach z poczęciem wyczekiwanego dziecka. Mnogość tematów pozornie może przytłoczyć, ale autorce udało się zręcznie złączyć je w jedną spójną całość.

,,Cząstka Ciebie" to jedna z pozycji cyklu ,,Kobiety to czytają". Jest życiowa, miejscami wzruszająca, pozornie dająca nadzieję, słodko-gorzka, zupełnie tak jak w życiu. Ella Harper to pisarka, która postanowiła zmierzyć się z niełatwym tematem, zważywszy na jego delikatność i wyczucie. Obecnie coraz więcej autorek porusza temat niepłodności, niestety, muszę jednak stwierdzić, że była to dość mdła opowieść. Teoretycznie zostały przedstawione procedury, które przeszli główni bohaterowie, pobieżnie opisane zostały ich uczucia, ale nie mogłam wczuć się w ich sytuację.

Powieść Elli Harper to książka, którą chciałam przeczytać od dawna. Być może zbyt wiele sobie po niej obiecywałam i zwyczajnie się zawiodłam. Nie zrozumcie mnie źle, to historia pary, która wiele przeszła, jest gotowa wiele poświęcić, aby w końcu tulić w ramionach ukochane dziecko, ale nie wszystko jest czarne lub białe, co zresztą wychodzi w dalszej części powieści. Ciekawym urozmaiceniem są zawarte na ostatnich stronach pytania, dzięki którym możemy uporządkować sobie myśli dotyczące lektury oraz po części wczuć się w sytuację bohaterów.

Książkę otrzymałam od BookMaster.pl

1 komentarz:

  1. Szkoda, że książka nie jest rewelacyjna. Mimo wszystko, i tak nie przepadam za takimi pozycjami.

    OdpowiedzUsuń