Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 27 kwietnia 2016

,,Cześć, co słychać?" Magdalena Witkiewicz

Wierciłam Martynie dziurę w brzuchu o tę książkę, jeszcze przed wyjazdem do Kaliningradu. Ona jednak, jakby coś przeczuwając, kazała mi poczekać. W poniedziałek odebrałam ,,Cześć, co słychać?",  najnowszą powieść Magdy Witkiewicz.


O tym, jak czasem jedna wiadomość może zmienić czyjeś życie przekonała się Zuzanna, główna bohaterka najnowszej pozycji bestsellerowej polskiej pisarki Magdaleny Witkiewicz. Wydawałoby się, że kobieta miała wszystko - męża, dwie córki, pracę. Czegoś jednak zaczęło jej brakować - spontaniczności, dynamiki w związku, tych motyli, które czuła, kiedy spotykała się w liceum z Pawłem, a później z obecnym mężem Wojtkiem. Impulsem do zmian staje się spotkanie z koleżankami po 20 latach. Agnieszka, Monika, Iwona i Zuza. Cztery kobiety, które nieuchronnie zbliżają się do przełomowego momentu w ich życiu, jakim ma być skończenie 40 lat. Ta ostatnia postanawia zaryzykować, wysyła niewinną wiadomość: Cześć, co słychać? Odpowiedź przejdzie jej najśmielsze oczekiwania.

Muszę przyznać, że tak jak książki Magdy uwielbiam, najbardziej chyba ,,Pierwszą na liście", tak z tą pozycją do pewnego czasu miałam problem. Zazwyczaj jest tak, że po otrzymaniu książki rzucam wszystko, mija kilka godzin, a ja czytam ostatnie zdanie. W tym przypadku, zwlekałam z jej lekturą, jak tylko mogłam, jak bym podświadomie wyczuwała, że to nie będzie tylko kolejna lekka opowieść o kobiecie, która postanawia coś zmienić w swoim życiu. To słodko-gorzka historia pierwszej miłości, młodzieńczych wyborów, dorastania, zakładania rodziny, szukania swojego miejsca w tym pędzącym świecie. Magdalena Witkiewicz zwraca uwagę na to, że świat pędzi, a my razem z nim. Nie mamy czasu na rozmowę, leniwe poranki, jesteśmy w ciągłym biegu. Do pracy, z dziećmi, do szkoły, na zajęcia.

Zakończenie wbija w fotel. Sama nie wiem, nie potrafię ocenić Zuzanny albo raczej robię to negatywnie. Nie jestem w stanie zrozumieć jej postępowania, tego sprzed lat, to aktualne jestem w stanie przełknąć. Pisarka po raz kolejny pokazuje wiernym czytelnikom, że świat nie jest tak czarno-biały, jak by się mogło wydawać. Każda decyzja pociąga za sobą konsekwencje, czasem przyjemne, czasem mniej. Nie jesteśmy w stanie ich przewidzieć, ale czy życie bez ryzyka byłoby równie emocjonujące? Jestem przekonana, że niejedna kobieta odnajdzie w najnowszej powieści polskiej pisarki cząstkę siebie. Z teraźniejszości, przeszłości, a może zastanowi się, jak ona postąpiłaby na miejscu Zuzy? Jedno jest pewne. ,,Cześć, co słychać?" wstrząśnie każdym odbiorcą.

Za książkę-niespodziankę dziękuję Business&Culture oraz Autorce.

3 komentarze:

  1. Lubię twórczość Magdaleny Witkiewicz, więc na pewno przeczytam tę książkę. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam kilka książek tej pisarki. Na tę też może się skuszę w przyszłości.

    OdpowiedzUsuń
  3. Muszę przeczytać, do tej pory poznałam dwie książki autorki: ,,Zamek z piasku" i ,,Pierwszą na liście", mam ochotę na więcej :)

    OdpowiedzUsuń