Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 17 kwietnia 2016

,,Lilith" Olga Rudnicka

Olga Rudnicka to polska pisarka, z której twórczością postanowiłam się ostatnimi czasy zapoznać. Zauważyłam, że zdecydowanie wolę jej krótsze powieści (jak np. ,,Zacisze", czy ,,Martwe Jezioro"), niż dłuższe (np. ,,Natalii 5", czy ,,Lilith").Jeżeli chodzi o tę ostatnią, czytałam ją praktycznie tydzień (oczywiście robiąc dłuższe przerwy). Ostatniego dnia przysiadłam i przeczytałam właściwie ponad 2/3 całej historii. Nie wiem, czy bardziej wciągnęłam się w fabułę, czy odpoczęłam od tej pozycji, ale muszę przyznać, że czytałam ją z o wiele większym zainteresowaniem, niż początkowe kilkadziesiąt stron, z którymi strasznie się męczyłam. Może też być tak, jak w przypadku powieści Jo Nesbo, gdzie wkręcam się w fabułę po ,,przemęczeniu" części wstępnej. Wracając jednak do ,,Lilith", opowiem Wam pewną historię, która wydarzyła się w Lipniowie.

Lidia i Piotr Sianeccy to małżeństwo, które niespodziewanie otrzymuje spadek w postaci domu stryja mężczyzny mieszkającego w Lipniowie. Wszystko z pozoru wydaje się być idealne. Kobieta, mimo, że w ciąży, czuje się dobrze, spokojne otoczenie działa na nią kojąco. Poznaje Edytę Mielnik, prowadzącą lokalną księgarnię, utrzymującą się min. ze sprzedaży gadżetów związanych z miejscowymi podaniami, opowiadającymi historię Lilith, diabła w ludzkiej skórze. Cofamy się do czasów czarownic, kiedy niewinne kobiety palono na stosie, a następnie przenosimy się do czasów teraźniejszych, kiedy okazuje się, że giną młode nastolatki o blond włosach i niebieskich oczach. Czy mieszkańcy Lipniowa powinni czuć się zagrożeni?

Olga Rudnicka w przypadku ,,Lilith", moim zdaniem, może nie spisała się na medal, ale poradziła sobie całkiem nieźle. Dobrze wykreowani bohaterowie, tajemnica przekazywana z pokolenia na pokolenie, miejscowe opowiastki o czarownicach i obchodzenie świąt, niekoniecznie kościelnych. To połączenie kryminału z elementami fantastyki, miejscami powieje grozą. Jedno jest pewne. Jeśli lubicie twórczość Olgi Rudnickiej, nie możecie pominąć tej pozycji.

3 komentarze:

  1. Chyba najmniej mnie ta pozycja przekonuje, ale nie mówię nie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę w końcu sięgnąć po książki Rudnickiej, jej twórczość ciągle przede mną :)

    OdpowiedzUsuń
  3. szkoda, bo jest to dobry temat na książkę

    OdpowiedzUsuń