Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 25 maja 2016

,,Zawsze stanę przy Tobie" Gayle Forman

Gayle Forman z pewnością stała się w ostatnim czasie jedną z chętniej czytanych autorek literatury młodzieżowej. I ja dałam się porwać jej twórczości i postanowiłam zapoznać się z ,,Zawsze stanę przy Tobie".

Wszystko można powiedzieć o Brit Hemphill, tylko nie to, że jest ,,normalna". Od kilku lat grywa w zespole, który z każdym dniem ma coraz większe szanse na przebicie, ma kolorowe włosy i właściwie nie cierpi swojej macochy. Prawdopodobnie z wzajemnością. Gdy ojciec odwozi ją do ośrodka, którzy rzekomo pomaga młodzieży radzić i zwalczać swoje problemy, dziewczyna jest przekonana, że to nowa żona opiekuna ją tam wysłała, żeby się jej pozbyć i stworzyć nową rodzinę. W Red Rock Academy uczniowie muszą przejść 6 poziomów, w czasie których możliwa jest degradacja, a później, kończąc 18 lat lub poziom 6 i prawidłowe zachowanie wracają do domu. Brit i Siostry nie zamierzają jednak tyle czekać. Postanawiają działać.

Gayle Forman dała się poznać czytelnikom z takich powieści jak ,,Zostań, jeśli kochasz" i ,,Wróć, jeśli pamiętasz". Później w Polsce została wydana seria ,,Ten jeden dzień", ,,Ten jeden rok" i czekam na kolejny tom. Na półce czeka na mnie także ,,Byłam tu", ale nie mogę się zebrać. I najnowsza - ,,Zawsze stanę przy Tobie". Pod pozorem opowieści o zbuntowanych dziewczynach pisarka chciała pokazać problem, jaki może dotknąć każdego z nas. Ocenianie po pozorach, uciekanie przed odpowiedzialnością, niezrozumienie. Brzmi znajomo?

Autorka po raz kolejny zabrała mnie w świat nastolatków. Mam czasami wrażenie, że za 2-3 lata te książki już do mnie nie trafią, ale póki jeszcze lubię zaczytywać się w literaturze młodzieżowej i twórczości Amerykanki daję im szansę. ,,Zawsze stanę przy Tobie" przeczytałam praktycznie w jedno popołudnie. Czyta się ją ekspresowo. Teraz pozostaje mi jedynie czekać na kolejne pozycje wydane w Polsce. Nie chcę myśleć, że kiedyś mogłoby ich zabraknąć. Jestem przekonana, że niejedna nastolatka odnajduje w nich swoje codzienne problemy i troski.


2 komentarze:

  1. Książka zdecydowanie młodzieżowa. Poleciłabym nastolatkom w tym trudnym czasie dokonywania pierwszych, ważnych życiowych wyborów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam jeszcze nic tej pisarki, ale może to zmienię.

    OdpowiedzUsuń