Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 26 sierpnia 2016

,,Jeszcze żyję...Historia prawdziwa" Joanna Tlałka-Stovrag

Szczerze mówiąc, od najmłodszych lat nigdy nie ciągnęło mnie do ,,Wiadomości" i innych programów informacyjnych. O historii Bośni i Hercegowiny lat 90. dowiedziałam się z pierwszego tomu sagi bałkańskiej ,,Nie czas na miłość". Jakiś czas później odezwała się do mnie pani Joanna Tlałka-Stovrag z zapytaniem, czy nie chciałabym poznać historii jej znajomości z Sejo. Zgodziłam się.Pani Joanna postanowiła spisać historię swojej znajomości z Sejo, którego poznała podczas jednej z wymian studenckich, w czasie której spędziła kilka miesięcy w Sarajewie. To właśnie tam poznała miłość swojego życia. Uczucie jednak brutalnie przerwała wojna. Nie można było telefonować, kontakt być niezwykle utrudniony. Kobieta szalała z niepokoju w Polsce, mężczyzna znajdował się na terenach wojennych, w dodatku wcielony do armii. Listy przychodziły z opóźnieniem, paczki nie zawsze docierały. Nie było możliwości wyjazdu, jednak mimo wszystko, uczucie, które narodziło się między panią Joanną a Sejo przetrwało. Dziś są małżeństwem z dwójką dzieci. ,,Jeszcze żyję" opowiada historię ich znajomości, oblężonego Sarajewa oraz jest dowodem tego, ile osób musiało zginąć.

,,Jeszcze żyję" to zbiór krótkich rozdziałów, w których poznajemy studentkę, wyjeżdżającą w nieznane. Młodą kobietę, która spotyka miłość swojego życia, która po wizycie w oblężonym Sarajewie nie potrafi sobie poradzić z niesprawiedliwością, tym, co tam zastała. Z jednej strony nie chce zostawiać ukochanego, z drugiej zaś, jaką ma gwarancję, że przeżyje? To zapiski autobiograficzne przeplatane listami, faksami, które były pisane w latach 90. Dla nas to dziś historia, dla wielu młodych pewnie zapomniana. Dla nich - życie, wydarzenia, dzięki którym przetrwali.

Mimo tego, że publikacja ma nieco ponad 150 stron utożsamiamy się z narratorką. Pani Joanna opisuje swoje rozterki, obawy, wspomina ludzi, którzy jej pomogli. Wymienia tych, którzy odeszli. Na podstawie znajomości dwojga młodych ludzi Waldemar Milewicz nakręcił dokumentalny film. Związek z obcokrajowcem? To było coś niecodziennego. Ta książka jest jednak dowodem na to, że najsilniejsze uczucie potrafi przetrwać nawet czasy wojny.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję autorce.

2 komentarze: