Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 15 stycznia 2017

,,Morderstwa i woń migdałów" Camilla Lackberg

Uwielbiam twórczość Camilli Lackberg. Bardzo ucieszyłam się, gdy okazało się, że w Polsce ukaże się 9 tomów jej twórczości. Odrębną publikacją było opowiadanie ,,Zamieć śnieżna i woń migdałów", które po latach zostało wydane w wersji wzbogaconej.

Nie da się ukryć, że Camilla Lackberg to niekwestionowana królowa szwedzkiego kryminału. Choć, jak możemy dowiedzieć się z pozycji, którą Wam dziś przedstawiam, jej początki wcale nie były takie kolorowe. W prezencie urodzinowym dostała wstęp na kurs kreatywnego pisania, gdzie już wtedy prowadzący odkrył w niej pewien potencjał. Nikt nie spodziewał się, że ambitna i zdyscyplinowana młoda kobieta odniesie taki sukces. Obecnie jej powieści są wydawane w kilkudziesięciu krajach, a przetłumaczone zostały na ponad 30 języków! Tego wszystkiego i wielu innych ciekawostek dowiadujemy się z części stworzonej na podstawie wywiadu z Lackberg.

Tym razem opowiadanie, z którym mogliśmy zapoznać się już wcześniej, wzbogaciło pojawienie się także 3 nowych krótkich nowel, w których autorka znów wodzi czytelnika za nos. Okazuje się, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje i nasze wybory niekiedy nie są właściwymi, choć tak na początku sądziliśmy. Na końcu znajduje się także krótki poradnik, jak napisać dobry kryminał, począwszy od znalezienia tematu na głównym bohaterze skończywszy. Gdyby ktoś nie znał całej serii o Erice i Patricku, na końcu znajduje się krótkie przedstawienie wszystkich postaci sagi.

Camilla Lackberg, jak sama podkreśla, posługuje się w swoich powieściach pewną schematycznością, bowiem ważniejsze dla niej są ludzkie zachowanie i stawianie człowieka w nowej dla niego sytuacji, niż wymyślanie zawiłych intryg. Fabuła toczy się w miasteczku dobrze jej znanym, gdzie spędziła kilkanaście lat życia. Wiele czasu poświęca tańcowi, ale nie zapomina także o rodzinie (ma 4 dzieci). Szwedzka mistrzyni kryminałów także w Polsce znalazła grono swoich wiernych odbiorców, a jej powieści z pewnością możemy określić mianem bestsellery. ,,Morderstwa i woń migdałów" to jedna z nowości, które ukazały się w ostatnim czasie nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

1 komentarz:

  1. Czytałam tylko ,,Zamieć śnieżna i woń migdałów", więc z chęcią zapoznam się z resztą książki.

    OdpowiedzUsuń