Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 18 stycznia 2017

,,Sezon na cuda" Magdalena Kordel

Magdalena Kordel to autorka, która cieszy się ogromną popularnością wśród czytelniczek w różnym wieku. Jej powieści nastrajają optymistycznie, wyciszają i dają nadzieję na lepsze jutro. Nie inaczej jest w przypadku ,,Sezonu na cuda".

,,Sezon na cuda" czytałam praktycznie 1,5 roku temu, w pierwszej wersji, kiedy udało mi się ją w końcu wypożyczyć w bibliotece. Od tego też czasu mniej więcej miało pojawić się wznowienie, którego w końcu się doczekaliśmy. Magdalena Kordel ponownie zabiera czytelników do Malowniczego, urokliwej wioski w Sudetach, gdzie swoje szczęśliwe życie prowadzi Majka, Madeleine (którą poznajemy w serii o Malowniczym), a także sprzedawczyni w mięsnym, która zna wszystkie okoliczne ploteczki.

Powieść to kontynuacja ,,Uroczyska", po którym chronologicznie przypada ,,Wino z Malwiną". Jeśli jednak się uprzecie, bez większych przeszkód można czytać te tomy wyrywkowo, jednak wiadomo, że lepiej zachować porządek zdarzeń. Majka Woroniecka, opuszczona przez męża, wciąż ma adoratora - weterynarza Czarka, który stara się stać się dla niej kimś więcej, niż opiekunem zwierząt. Dorastająca nastolatka także przeżywa pierwsze perypetie miłosne. Także pensjonat zaczyna przyjmować pierwszych gości. Zbliża się Boże Narodzenie, a to, jak wiadomo, magiczny czas, także w Malowniczem.


Muszę przyznać, że miło ponownie było wrócić do sudeckiej wsi, gdzie życie toczy się swoim tempem, jednak i mieszkańcy zmagają się ze swoimi większymi i mniejszymi problemami. Jeżeli macie ochotę na ciepłą lekturę, skuście się na wszystkie pozycje Magdaleny Kordel, właściwie oprócz ,,48 tygodni" i ,,Anioł do wynajęcia" chyba wszystkie toczą się w scenerii Sudetów. Odpoczynek w taką zimową porę jest wskazany.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Znak


2 komentarze:

  1. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki, więc muszę kiedyś spróbować. Zacznę jednak od początku serii.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam optymistyczne lektury, dobrze nastawiające do życia - tego mi teraz trzeba!

    OdpowiedzUsuń