Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 5 marca 2017

,,Tajemny ogień" C.J.Daugherty, Carina Rozenfeld

Twórczość C.J. Daugherty miałam okazję poznać przy okazji serii ,,Wybrani", która bardzo mi się podobała. Magiczna szkoła, wtedy ten temat często przewijał się w zagraniczej literaturze. Tymczasem także pozostając w magicznych klimatach, zapraszam Was na  wpis dot. powieści ,,Tajemny ogień".


Pomysł na tę powieść, jak podkreślają obie pisarki, powstał zupełnie niespodziewanie i na początek był czystym żartem. Później jednak okazało się, że zarówno C.J. Daugherty, jak i nieznana Polakom dotychczas Carina Rozenfeld podjęły się zadania stworzenia wspólnej serii, pozostającej nieco w klimatach fantastyki, przeznaczonej głównie dla młodszego czytelnika, ale równie wciągającej, jak seria ,,Wybrani". ,,Tajemny ogień" zakupiłam kiedyś w jakiejś księgarni korzystając z dużej promocji i tak sobie leżał do czasu, gdy nie okazało się, że na rynku pojawił się drugi tom serii. Wówczas postanowiłam w końcu dać mu szansę. A o czym właściwie jest ta historia?

Sacha z pewnością nie należy do najbardziej pilnych uczniów. Nie możemy się temu zbytnio dziwić, chłopak wie bowiem, że zostało mu kilka miesięcy życia. Pokutuje za klątwę rzuconą przed laty, jakoby 13 pierworodny syn miał umrzeć. W tych niezbyt sprzyjających okolicznościach jego nauczyciel załatwia mu coś w rodzaju korepetycji z Taylor Montclair, która marzy o tym, by studiować w Oksfordzie, a te dodatkowe zajęcia mogą jej pomóc zyskać sympatię nauczyciela. Wraz z biegiem wydarzeń okazuje się, że tych dwoje może pomóc sobie bardziej, niż mogli to sobie wyobrazić...

Ostatnio nie miałam większej ochoty ani czasu na żadną lekturę, nie ma się więc czemu dziwić, że ,,Tajemny krąg" czytałam 3 dni. Muszę jednak przyznać, że była to odprężająca książka, która spowodowała, że znów z chęcią przeniosłam się do świata magii, klątw, walki z nieczystymi siłami. Jestem niesamowicie ciekawa, jakie wrażenie wywrze na mnie tom drugi. Autorki poradziły sobie w nowym duecie znakomicie, przenosząc w nas zupełnie inny wymiar rzeczywistości. Nie da się ukryć, że to powieść głównie młodzieżowa, jeśli jednak lubicie niecodzienne fabuły, ,,Tajemny ogień" z pewnością przypadnie Wam do gustu.

1 komentarz:

  1. Na razie nie interesuje mnie ta seria, ale może kiedyś dam jej szansę :)

    OdpowiedzUsuń