niedziela, 9 kwietnia 2017

,,Niepiękna" Madeline Sheehan

,,Niepokorna" spodobała mi się na tyle, że postanowiłam sięgnąć po tom drugi serii, czyli ,,Niepiękną". Z tego, co przeczytałam na zagranicznych stronach wydanych jest dotychczas 6 tomów cyklu.


Pierwszy tom dotyczył znajomości Deuce'a, prezesa Klubu Motocyklowego Hell's Horsemen oraz jego ukochanej Evy. Tymczasem ,,Niepiękna" została poświęcona rozbudowaniu wątku córki Deuce'a, Danielle West oraz Erika ,,Rippera" Jacobsa, 14 lat starszego od niej mężczyzny, prawej ręki szefa. Okazuje się, że choć poczuli coś więcej do siebie już od pierwszej chwili, ich znajomość niekoniecznie byłaby wskazana. Szef Klubu Motocyklowego bowiem nie do końca tolerował znajomość swoich ,,braci" z ,,dobrymi" kobietami, a tym bardziej z jego ukochaną córeczką. Okazuje się jednak, że nie zawsze mamy wpływ na to, co zaplanował dla nas los. Czy Danny i Erik mają szansę na szczęśliwy związek?

Muszę przyznać, że o ile ,,Niepokorna" spodobała mi się już od pierwszych stron, o tyle ,,Niepiękna" sprawiła, że nie mogłam się od niej oderwać. To ciepła historia znajomości dwojga stosunkowo młodych ludzi, nastolatki wkraczającej w dorosłość oraz mężczyzny zranionego i pokaleczonego przez życie, którzy mogą sobie dać coś więcej niż przygodny seks w ukryciu. To opowieść o potędze prawdziwego uczucia, które jednak nie jest tak czarno-białe i nieskazitelne, jak mogłoby się wydawać. Madeline Sheehan nie tyle skupia się na wątku erotycznym, którzy także odgrywa dużą rolę, ile na relacji łączącej pary, których mężczyźni należą do Hell's Horsemen.

W związkach tych bowiem panują specyficzne zasady. Mężczyźni nazywają swoje kobiety ,,sukami", uważając przy tym, że to, co powiedzą, jest właściwe. Na tylnym skrzydełku zaprezentowana została już kolejna okładka serii - ,,Nieosiągalna". Niestety, nie wiem, o kim będzie ta historia. Jestem jednak przekonana, że nie mogę się już doczekać, kiedy ta książka pojawi się na polskim rynku. Madeline Sheehan potrafi bowiem sprawić, że czytelnicy z niecierpliwością wyczekują kolejnych powieści jej autorstwa!

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

1 komentarz:

  1. Dobrze, że książka Cię wciągnęła. Ja jednak stronię od erotyków.

    OdpowiedzUsuń