Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 26 kwietnia 2017

,,Światło między oceanami" M. L. Stedman

Książka, która wywołuje wiele emocji. Film, który rzekomo wzrusza do łez. Czy faktycznie jest tak warta uwagi?


Muszę przyznać, że ,,Światło między oceanami" nęciło mnie już od dawna. Chciałam przekonać się o co tyle szumu. Po lekturze muszę stwierdzić, że z chęcią obejrzałabym także ekranizację, aby sprawdzić, które przekazanie historii wypada lepiej. A ta z pewnością jest niecodzienna. Trudno uwierzyć, że to literacki debiut M. L. Stedman. Powieść została sprzedana w milionach egzemplarzy w kilkudziesięciu krajach. Nie przedłużając, zaraz opowiem Wam o jej fenomenie.

Tom Sherbourne, odznaczony dwukrotnie weteran wojenny postanawia zatrudnić się jako latarnik. Przenoszony z jednej na drugą, w czasie zejścia na ląd poznaje Isabel Graysmark, młodszą o ok. 10 lat dziewczynę, która niespodziewanie wyznaje mu swoją miłość oraz składa deklarację, że chce z nim spędzić całe życie. Okazuje się, że mijający czas nie zmienia jej uczuć i Izz, zostawszy małżonką Toma, przenosi się z nim na wyspę, nadaje imiona jej zakątkom, a także... planuje powiększenie rodziny. Niestety, dwa poronienia i trzecie martwe dziecko skutecznie zabierają jej wolę życia. Właśnie wtedy nieoczekiwanie do brzegu dobija łódź z mężczyzną i niemowlęciem. Jaką decyzję podejmie młode małżeństwo?

Początkowo miałam kilka podejść do ,,Światła między oceanami", myślałam nawet, że mi się nie spodoba. Później okazało się jednak, że nie będę potrafiła zasnąć, dopóki nie przeczytam ostatniego zdania. Język M. L. Stedman jest niezwykle plastyczny, bez większych przeszkód możemy przenieść się na dziewicze wyspy, razem z głównymi bohaterami przeżywamy ich rozterki i chęć posiadania dziecka. Izz to kobieta niezwykle mocno pragnąca zostać matką, los niestety ma względem niej inne plany. Tom, szczerze oddany pracy, kochający Isabel. Czy zdecyduje się zmienić swoje przyzwyczajenia, aby uszczęśliwić żonę? Jedno jest pewne - tutaj nie ma dobrych i złych odpowiedzi, słusznych i nieprawidłowych wyborów. Jest za to dziecko, które potrzebuje miłości.

3 komentarze:

  1. Może kiedyś skuszę się na tę pozycję, ale na razie nie jestem nią zainteresowana.

    OdpowiedzUsuń
  2. Też niedawno przeczytałam i bardzo przypadła mi do gustu :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Interesująca historia, którą chciałabym bliżej poznać.

    OdpowiedzUsuń