niedziela, 16 lipca 2017

,,Diamentowa góra" Cecily Wong

,,Diamentowa góra" to pozycja, na którą miałam ochotę od dłuższego czasu. Cieszę się, że udało mi się z nią zapoznać.


Powieść toczy się jakby dwutorowo. Poznajemy historię śmierci męża Amy Leong, Bohaia, jednocześnie poznając losy jego rodziców, ich znajomości oraz samego małżeństwa i zostania ojcem Theresy. To historia niezwykle klimatyczna, ukazująca, jak dawniej związki były aranżowane, a przyszłe panny młode nie miały zbyt wiele do powiedzenia. To opowieść o sile rodzinnej tradycji, miłości, która potrafi wiele przetrwać. Wszystko to utrzymane w pięknej scenerii Honolulu.

Mimo faktu, że ,,Diamentowa góra" nie należy do najcieńszych pozycji nie potrafiłam się od niej oderwać i przeczytałam ją w dobre dwa dni. Cecily Wong wykreowała bohaterów, z którymi bez problemu możemy się utożsamić - zagubioną Amy, która musi zdecydować między miłością, rodzinnym szczęściem a życiem w dostatku. Jak myślicie, którą opcję wybierze? Cecily Wong to autorka dwóch książek, z których pierwsza ukazała się na polskim rynku i całkiem spodobała się odbiorcom, co mnie zupełnie nie dziwi.

To jedna z klimatycznych nowości zaliczana do miana bestseller, z tajemnicą w tle. Autorka umiejętnie żongluje poszczególnymi wątkami, by na końcu zaskoczyć odbiorcę po raz kolejny. To fascynująca opowieść rodziny Leongów, niegdyś rodu potężnego, mającego ogromny wpływ na rozwijające się miasta i okolice, z czasem zaś... O tym przekonajcie się sami. Mam nadzieję, że Cecily Wong tworzy kolejne powieści, bowiem z chęcią ujrzałabym je na polskim rynku.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

2 komentarze:

  1. Już wcześniej zwróciłam na nią uwagę. Zapowiada się naprawdę ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również zwróciłam na nią uwagę, pewnie po nią sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń