środa, 19 lipca 2017

Idealne książki na wakacje

Idealne książki na wakacje powinny odznaczać się kilkoma charakterystycznymi cechami. Jakimi? :)  • Lekka fabuła - to chyba najważniejszy punkt programu. W wakacje chcemy czytać książki lekkie, łatwe i przyjemne. Nikt nie ma ochoty na czytanie o sprawach trudnych, śmierci, chorobach, choć nie pogardzimy także dobrym kryminałem, w którym do końca powieści nie wiadomo, kto jest sprawcą. Najważniejsze, by letnie pozycje niosły nam upragniony relaks w ciepłe dni.

  • Nadmorskie klimaty - Ci, którzy mieszkają nad wodą, pewnie mają dość czytania o morzu, jednak zdecydowana większość czytelników uwielbia te klimaty. Wspaniale przenieść się na plażę, poczuć go pod stopami w meandrach naszej wyobraźni, razem z bohaterami zbierać muszelki i czuć wiatr we włosach. Tego właśnie nam latem trzeba.

  • Wakacyjne okładki - takie publikacje zdecydowanie przyciągają nasz spragniony urlopu i odpoczynku wzrok. Piękne widoczki, letnie okładki, ludzie w typowo wakacyjnych ubraniach. Takie pozycje latem mają wielką rację bytu. W końcu z chęcią poczytamy o takich wakacyjnych klimatach.

  • Niezbyt obszerna publikacja - osobiście bardzo lubię przeczytać książkę max. 2 dni, więc latem nie lubię sięgać po bardzo obszerne pozycje. Nie lubię, gdy daną pozycję muszę czytać bardzo długo, bo jest tak obszerna. W ciepłe dni zdecydowanie bardziej wolę krótsze pozycje, które pozwalają mi się odprężyć.

A jakie powieści są waszym zdaniem idealne na lato?

Wpis powstał w ramach współpracy z BookMaster.pl

1 komentarz: