Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017

,,Córka wiatrów" Magdalena Kordel

Magdalena Kordel dała się poznać szerokiej rzeszy czytelników głównie dzięki serii ,,Malownicze", która zawładnęła i moim sercem. Tymczasem przyszedł czas na nową serię - ,,Wilczy Dwór". Czy ta nowość jest równie udana jak poprzednie pozycje?


,,Malownicze" czytelniczki pokochały za spokój płynący z tamtych powieści, wyciszenie, których w dzisiejszym biegu tak nam brakuje. ,,Córka wiatrów" to zupełnie inny rodzaj literatury. To powrót do przeszłości, do czasów powstania listopadowego, do historii Wilczego Dworu, posiadłości, która od lat związana jest z wilkami. Czy można powiedzieć, że zwierzęta czuwają nad kolejnymi ziemskimi właścicielami? Przekonać ma się o tym Konstancja, wdowa, która nie może pozwolić sobie na chwile słabości. Wraz z ochrzmistrzynią, a właściwie, choć nikt tak nie nazywa tej znajomości, najwierniejszą przyjaciółką, codziennie podejmuje kolejne decyzje, mające sprawić, by jej pracownikom i jej samej żyło się lepiej. Mnóstwo tutaj ludowych podań, wyjaśniających m.in. które z dzieci nazywa się ,,Córką wiatrów". Czy los bohaterki zostanie zetknięty z pokrewną duszą?

Muszę przyznać, że twórczość Magdaleny Kordel biorę obecnie w ciemno. Nic więc dziwnego, że na półce czeka także ,,Anioł do wynajęcia". ,,Córka wiatrów" także podobała mi się pod względem fabuły i przesłania. Bardzo lubię powieści, gdzie podania ludowe przeplatają się z toczącą się swoim torem fabułą. Choć publikację przeczytałam w niecałe 2 dni, nie powiem, żeby podobała mi się tak samo jak seria ,,Malownicze". Dla miłośników doskonałej literatury umieszczonej w historycznej rzeczywistości, z pewnością będzie to lektura satysfakcjonująca.

Nie można nie wspomnieć o doskonale wykreowanych bohaterach. Konstancja to Pani Wilczego Dworu, która w niczym nie przypomina kruchej niewiasty. Choć wdowa, dzielnie zarządza majątkiem. Jest i Pelasia, kobieta, która wie o wiele więcej niż chciałaby przyznać i za nic nie da skrzywdzić swojej chlebodawczyni. Nieco mniej wątków zostało poświęconych synowi Konstancji, Adamowi, właściwie wiemy tylko tyle, że przebywa w podróży. Myślę, że jednak nic straconego, bowiem ,,Córka wiatrów" to dopiero wstęp do serii ,,Wilczy Dwór". Mimo, że seria nie porwała mnie tak, jak sielskie ,,Malownicze", nie mogę doczekać się dalszych losów Konstancji i jej przyjaciół.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

3 komentarze:

  1. Ja też już nie mogę doczekać się kolejnego tomu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie niestety ta historyczna rzeczywistość nie przekonuje. A szkoda, bo seria "Malownicze bardzo mi się podobała. Z polskich autorek polecam też wszystkim Paulinę Świst i jej "Prokuratora", książką jest genialna!

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki, ale ta pozycja zapowiada się ciekawie.

    OdpowiedzUsuń