Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 5 listopada 2017

,,Skradzione godziny" Maria Solar

Są takie książki, które mnie do siebie przyciągają. Tak było z pozycją ,,Skradzione godziny" autorstwa Marii Solar. Po przeczytaniu fabuły, czułam, że chcę poznać tę historię bliżej. Czy przeczucia okazały się słuszne? Czy mogę zaliczyć ją do kategorii bestsellery?Mimo upływu lat pierwsza miłość na zawsze pozostaje w naszych sercach. Podobnie jest i z bohaterami, początkowo pobocznymi, z czasem odgrywającymi coraz większą rolę w powieści. Tajemnice z przeszłości teoretycznie nigdy nie powinny wyjść na jaw. Po co kogoś ranić, rozdrapywać blizny? A może jednak warto stworzyć lepszą, wspólną przyszłość? Nieoczekiwanie umiera dziadek Anselmo, a Carmen, u której wykryto demencję starczą oświadcza, że już raz go straciła. Nie mieli jednak prawa się spotkać. A może przyszłość dopiero miała ujawnić tajemnice przeszłości?

Muszę przyznać, że miałam względem tej nowości naprawdę duże oczekiwania. Nie jest to obszerna lektura, spokojnie zapoznamy się z nią w nieco ponad 3 godziny. Poznajemy dwójkę przyjaciół, Roberta i Ramona, nastolatków, którzy zostali wychowani w zupełnie odmiennych rodzinach. Jeden z kochającymi rodzicami, opływającym w dobra, które ukazywały się na rynku. Drugi, z rygorystycznym ojcem, chcącym podporządkować sobie całą rodzinę, nie potrafiącym przyznać się do błędu. Mimo wszystko, mają jeden cel. Zakochać się i przeżyć inicjację seksualną.

Maria Solar stworzyła powieść do bólu prawdziwą, wprowadzając delikatny wątek kryminalny, zagadkowy, gdzie do końca nie możemy być pewni, jak skończy się przedstawiana historia. To coś, z czym wcześniej się nie spotkałam. Powieść, która została skonstruowana troszeczkę w formie dziennika, gdzie poznając przyszłość, jednocześnie odkrywamy karty przeszłości. Autorka przedstawiła bohaterów takich jak my - poszukujących miłości, liczących się z opinią innych. Tylko, czy warto postawić na jednej szali szczęście i miłość, a na drugiej uczciwość? Na to pytanie odpowiedzieć musimy sobie sami.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

2 komentarze: