sobota, 30 grudnia 2017

,,King" T. M. Frazier

,,King" to pierwszy tom nowej serii autorstwa T. M. Frazier. Czy zaliczymy go do grona bestsellery?


T. M. Frazier debiutuje na naszym rynku interesującym erotykiem o nazwie ,,King". Już w połowie lutego ukaże się kontynuacja tej historii, czyli ,,Tyran". Muszę przyznać, że korzystając z wolniejszej soboty przed końcem roku postanowiłam dać jej jeszcze szansę. Poznajemy nastolatków Brantleya Kinga, który postanawia opuścić rodzinny dom, przy okazji ratując Samuela Clearwatera, nie mającego lekkiego życia. Drugi z nich jednak snuje jasną przyszłość, w której żadne dotychczasowe problemy mają już ich nie dotyczyć. Okazuje się, że w większości z mniejszymi lub większymi przeciwnościami udaje im się ten cel zrealizować. Wówczas w życiu Kinga pojawia się ona. Dziewczyna, która nie zna swojego prawdziwego imienia. Jaka okaże się jej historia?

Szczerze mówiąc, o ile na samym początku podeszłam do niej z pewnym entuzjazmem i kolejne strony przelatywały mi przed oczami, o tyle im dalej, tym bardziej nużąca wydawała mi się ta lektura. King to mężczyzna, który teoretycznie nikogo nie obdarza uczuciem. Ma jednego przyjaciela, kilkoro dobrych znajomych, z pewnością nie należy do grona tych ,,grzecznych". Doe natomiast zupełnie nie pamięta, kim jest, skąd pochodzi. Chce jedynie przeżyć i za wszelką cenę poczuć się bezpiecznie. Czy King może jej to zapewnić?

Mimo wszystko, z chęcią zapoznam się z kontynuacją tej powieści, ponieważ autorka zamieszała dość mocno w życiu bohaterów. Okazuje się, że nie wszystkie dżentelmeńskie umowy zostają spełnione. Jaki los czeka niepewną swej przeszłości zagubioną w świecie kłamstw, obłudy i miłości nastolatkę? Tego zapewne dowiemy się w kolejnych tomach serii (na Lubimy Czytać jest już mowa o siedmiu). 

Jedyne, co mi przeszkadza w pozycjach wydawnictwa Kobiecego, to fakt niedbałości o wyeliminowanie literówek. To już któraś z kolei powieść, gdzie może nie nagminnie, ale jednak się one pojawiają.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

3 komentarze: