Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 27 maja 2018

,,Dom węży" Mateusz Lemberg

Dobry kryminał nie jest zły. Przerażający kryminał może też nie. Jak było w przypadku ,,Domu węży" Mateusza Lemberga?


Z twórczością Mateusza Lemberga miałam okazję zapoznać się po raz pierwszy przy okazji Serii ,,Zbrodnia Nie/Doskonała" wydawnictwa Od Deski do Deski. Trzeba przyznać, że opisy wyglądały naprawdę zachęcająco, podobnie jak kolejne pojawiające się opinie. Korzystając z wolniejszej soboty postanowiłam dać jej szansę. Trzeba przyznać, że nie jest to typ literatury, do której przywykłam. Co prawda, kryminały uwielbiam, ale ten był przerażający i coraz bardziej mroczny w swoich odsłonach.

Tak naprawdę główna akcja toczy się może przez ok. tydzień. Alicja Stanisławczyk, żona emerytowanego policjanta postanawia uciec od męża-sadysty. Wsiada w pociąg do Berlina, do którego nie dojeżdża. W trakcie zmienia tożsamość i już dzień po ucieczce zostaje porwana, zgwałcona i zastraszona. Cudem udaje jej się uciec. Jest tylko jeden problem - widziała twarz kryminalisty. Wąż, jak go nazywa, postanawia ją dopaść. Podobnie jak mąż, który nie wyobraża sobie takiej zniewagi. Alicja znajduje się w niebezpieczeństwie. Czy uda jej się wyjść z tego starcia z uniesioną głową?

,,Dom Węży" to niezwykle mocny i mroczny kryminał. Teoretycznie w porwaniu i gwałcie nie byłoby nic nowatorskiego, gdyby nie udział Bogini. Nie będę zdradzać, kim ona jest, jednak jestem przekonana, że dla osób o nieco słabszym wyczuciu tolerancji i obniżonej wartości mocnych nerwów, powieść ta może być nieco przerażająca. Sama miałam momenty, że chciałam ją odłożyć i wrócić do niej później, jednak coś nie pozwalało mi tego uczynić. Mateusz Lemberg stworzył kryminał nietuzinkowy z ciekawie wykreowanymi bohaterami. Nigdy nie wiesz, kto czai się za rogiem...

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Od Deski do Deski.


2 komentarze: