środa, 23 maja 2018

,,Gdy upadnę" J. Daniels

,,Gdy upadnę" to już trzeci tom serii ,,Alabama Summer". Tak się wkręciłam po drugiej części, że nie potrafiłam się oderwać od tej powieści. Chyba było warto.


Tym razem czas na historię Beth, dziewczyny, która praktycznie z dnia na dzień zostaje bezdomna i bez większych środków do życia. W takiej sytuacji znajduje ją Rocco, który postanawia się nią zaopiekować. Niekoniecznie na jej warunkach. Praktycznie z dnia na dzień dziewczyna podejmuje decyzję, aby pojechać do odnalezionych cioci i wujka. To właśnie w barze poznaje playboy'a i zdobywcę kobiecych serc - Reeda Tennysona. Czy zraniony niegdyś mężczyzna da sobie szansę na nowy związek? Czy Beth odważy się zaufać ponownie?

Mówiąc szczerze, nie potrafiłam oderwać się od tego tomu. O ile pomiędzy lekturą pierwszej a drugiej części minęło trochę czasu, o tyle teraz pozwoliłam sobie tylko na kilka chwil oddechu. Niesamowicie wciągnęłam się w tę historię. Poznajemy dalsze losy Bena i Mii, Tessy i Luke'a. J. Daniels kreuje świat przyjaciół z sąsiedztwa, którym kibicujemy, wspólnie przeżywamy z nimi chwile szczęścia, ale i grozy. Teoretycznie to lekka powieść obyczajowa, jednak tym razem znalazł się także i głębszy przekaz tej opowieści.

,,Gdy upadnę" to trzeci z planowanych pięciu tomów serii. Kolejna część będzie ponownie dotyczyć Mii i Bena i ich sposobu na spokojne życie seksualne z dwójką dzieci w tle. Premiera ,,Nasze miejsce na ziemi" zaplanowana jest już na lipiec, całe szczęście to już niebawem! Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, seria ,,Alabama Summer" idealnie wpasuje się w te klimaty.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Edipresse Książki.

1 komentarz:

  1. Musiałabym najpierw zapoznać się z poprzednimi tomami serii.

    OdpowiedzUsuń