sobota, 26 stycznia 2019

Wyprowadzka nie jest tak straszna, jak sprzątanie po niej


Zbliża się kolejny czas ważnych decyzji. Iść na studia, do pracy, a jeśli tak to gdzie? Opowiem Ci moją historię.Całe liceum byłam przekonana, że chcę studiować matematykę. Koniecznie nie w Poznaniu. Następnie zostanę nauczycielką klas 4-6 i będę spełniała się w tym zawodzie. Przy końcu edukacji coś jednak mi się odmieniło i postawiłam na filologię rosyjską. Przeprowadzka do Bydgoszczy do wynajmowanego mieszkania już była wyczynem. Jeszcze większym była wyprowadzka po 3 latach użytkowania. Nie zdajesz sobie sprawy, ile przedmiotów się tam nagromadziło! Spakować to było jednak mniejszym problemem, niż posprzątanie pokoju. Tak, aby właściciel zaraz mógł pokazać mieszkanie kolejnym zainteresowanym.

Kolejne 2 lata spędziłam w Toruniu. Powiem szczerze, gdy weszłyśmy z siostrą do mieszkania, które z przyczyn niezależnych od nas szukałyśmy na ostatnią chwilę, popłakałyśmy się z żałości. Niepomalowane ściany, jednym słowem, syf, zupełnie niezachęcająco. Gdyby tylko właściciele skorzystali z możliwości wynajmu ekipy sprzątającej, rzecz wyglądałaby zupełnie inaczej. Tym bardziej, że taka firma zazwyczaj jest przeszkolona w pracach domowych, posiada swój mop oraz środki czystości.

Sprzątanie powyprowadzce Warszawa. W stolicy byłyśmy dwukrotnie – raz z wycieczką szkolną, raz na Targach Książki. Za drugim razem wynajęłyśmy pokój w hotelu w centrum miasta, jednak równie dobrze chętnie skorzystamy z możliwości wynajmu mieszkania. Jak wiadomo, już w przeciągu kilku dni, może narobić się bałaganu. A przecież są lepsze sposoby na spędzanie czasu, niż sprzątanie. Wówczas skorzystałabym właśnie z usług firmy sprzątającej.

Ciekawa jestem, jakie masz doświadczenia. Może wynajmowałeś już kiedyś ,,Panią sprzątającą”?

2 komentarze:

  1. Mieliśmy w mieszkaniu remont na wakacjach i możesz mi wierzyć, że wiem co to syf i jego sprzątanie - tym bardziej, że wszystko robiliśmy sami z pomocą szwagra budowlańca...więc roboty było sporo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wynajęcie ekipy sprzątającej to dobry pomysł.

    OdpowiedzUsuń