środa, 13 marca 2019

,,O psie, który wrócił do domu" Bruce W. Cameron

,,O psie, który wrócił do domu" Bruce'a W. Camerona to powieść, która zachwyca zarówno wersją książkową, jak i filmową.


Czasami w naszym życiu dzieją się rzeczy, na które nie mamy większego wpływu. Tak było z Bellą, pieskiem, która mieszkała z rodziną i kotami w domu przeznaczonym do rozbiórki. Pewnego dnia sporą część zwierzaków udało się wyłapać, a Bella została sama. Zajęła się nią Kocia Mama. Następnie trafiła do domu Lucasa i Mamy, który nie chciał pozwolić na rozbiórkę budynku, w którym żyją koty. Miało to mieć przykre konsekwencje dla Belli.

Najpierw skusiłam się na obejrzenie filmu. Miałam akurat wolny poranek, więc wybrałam się do kina. Teraz natomiast zapoznałam się z wersją książkową. Zarówno słowo, jak i obraz doskonale się uzupełniają i dostarczają nam wielu wzruszeń. Mimo tego, że wiedziałam, w jaki sposób ta historia się skończy i tak czytałam powieść z zapartym tchem.

Książki przygodowe dla młodzieży mogą dostarczać naprawdę wielu emocji. Twórczość tego autora jest tego doskonałym przykładem. Narracja została oddana Belli, która naprawdę wiele w życiu musiała przejść. Nie tylko w sensie metaforycznym. Jeśli macie ochotę na niebanalną historię, to ta publikacja powinna Wam się spodobać.

Za książkę dziękuję Selkar.

4 komentarze:

 1. Lubię książki, których bohaterami są zwierzęta więc chodź do grona młodzieży już dawno nie należę, mam ją w planach czytelniczych. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o filmie, chętnie bym przeczytała tą książkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podobała zarówno książka, jak i film.

  OdpowiedzUsuń
 4. Film był bardzo fajny i wzruszający. Muszę przeczytać tę książkę, :)

  OdpowiedzUsuń