Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 3 marca 2019

,,Zakochane Trójmiasto" Praca zbiorowa

Walentynki niepostrzeżenie minęły już kilkadziesiąt dni temu. Korzystając jednak z wiosennego ocieplenia, postanowiłam chwycić po ,,Zakochane Trójmiasto". Czy było warto?


Bardzo popularne w ostatnim czasie stało się wydawanie antologii, zbiorów opowiadań, toczących się w jednym miejscu, czy regionie. Nie inaczej jest i tutaj. Wszystkie historie łączy jedno, są związane z Trójmiastem. Jedne przerażające, inne ckliwe, a jeszcze inne - niezrozumiałe. Bardzo podobało mi się opowiadanie autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, przedstawiające historię Kaliny, która postanawia zacząć od nowa. Podłapuje sezonową pracę we Wdzydzach Tucholskich, gdzie zajmuje się animacją i wypełnianiem czasu przyjezdnym. To właśnie tutaj poznaje Bogumiła, człowieka, którego los okrutnie doświadczył. Czy uda im się być razem?

Nie ma właściwie opowiadania, które wyjątkowo nie przypadłoby mi do gustu. Jak zwykle, Anna Szafrańska i jej ,,Cztery pory roku" spowodowały, że niejedna łza napłynęła do oczu. Historia znajomości, która dostała szansę narodzić się po latach. Na zawsze. Na dobre i na złe. 
Jolanta Kosowska opowiedziała historię Krzysztofa Wolińskiego, którego w snach odwiedza pewna dziewczyna, Karolina. Ma wrażenie, jakby oszalał, przecież jej nie zna. Jest jednak jedno wytłumaczenie, dlaczego tak może się dziać. Jakie? Przekonaj się sam.

Wszystkie te historie pełne są miłości i różnych jej odcieni. To nie zawsze miłość zero-jedynkowa. To uczucie pełne poświęceń, kompromisów, powrotów. To wspaniały przekrój tego, co spotyka bohaterów i nas każdego dnia. Całość osadzona w przepięknym Trójmieście. Całość tworząca jedność. Koniecznie przeczytaj, mimo, że Walentynki już minęły.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Novae Res.

3 komentarze:

 1. Podobał mi się ten zbiór.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię czytać antologie, a ta, jeszcze przede mną. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogólnie, jeśli komuś zależy, to znajduje zatrudnienie. Choćby - https://arkadiacare.pl/rekrutacja
  opiekunki szukają pracy w Niemczech i nie ma w tym nic dziwnego. Każdy idzie tam, gdzie ma zapewnione najlepsze warunki i to jest normalne.

  OdpowiedzUsuń