Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 30 czerwca 2019

,,Pamiętnik księgarza" Shaun Bythell

Jak naprawdę wygląda praca księgarza, a właściwie właściciela antykwariatu? Przekonacie się, czytając ,,Pamiętnik księgarza" autorstwa Shauna Bythella.Jak podkreśla autor, przed zakupem nowego miejsca pracy, czytał bardzo dużo i chętnie. Z czasem jednak okazało się, że ciągłe przebywanie wśród publikacji i liczne zobowiązania poza godzinami pracy, skutecznie powodują, że nie ma tyle czasu, ile chciałby na to przeznaczyć. ,,Pamiętnik księgarza" to zbiór notatek spisanych z poszczególnych dni i miesięcy, zawierających ilość złożonych i zrealizowanych zamówień internetowych oraz jaka suma została w kasie. Mężczyzna podaje także każdorazowo ilość klientów.

Muszę przyznać, że historia Shauna Bythella okazała się bardzo ciekawa. Od początkowego entuzjazmu przechodzimy do tego, jak zatrudnia kolejne osoby, jacy klienci do niego przychodzą. Opowiada, jak skupuje książki, podaje konkretne kwoty, jakie za nie płaci. To zbiór krótkich i dłuższych anegdot z życia antykwariusza. Nieco także opowiada o swoim życiu prywatnym i przyjazdach Anny, jego partnerki. Historia zostaje oddana w wersji ostatecznej kilka lat po zakończeniu notatek.

,,Pamiętnik księgarza" liczy kilkaset stron, jednak dzięki podzieleniu treści na mniejsze części, nie czujemy znużenia. Poza tym, autor co jakiś czas wtrąca jakiś żart, dzięki któremu rozładowuje atmosferę i ponownie wciąga czytelnika w literacki świat. To historia, którą powinien przeczytać każdy, kto chciałby pracować w księgarni, czy antykwariacie. Spójrz, czy to odpowiednia praca dla Ciebie. Powodzenia!

4 komentarze:

 1. O, z chęcią się z nią zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze marzyłam o tym, żeby pracować w bibliotece. Niestety się nie udało, ale książkę z przyjemnością przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdzieś już widziałam tą okładkę...

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że tytuł by mi się spodobał :)

  OdpowiedzUsuń